Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 00:45

Президента оберуть «втомлені від Майдану»? (Огляд преси)


Київ – Для перемоги на президентських виборах політикам доведеться заручитися підтримкою тих, хто радіє поваленню Януковича, але не хоче продовжувати революцію, пише тижневик «Коментарі». Кількість людей, втомлених від нестабільності, тільки зростатиме, але жоден політик не зможе гарантувати їм стабільність. Про це наголошується в статті «Президента оберуть «втомлені від Майдану»?».

Журналіст «Дзеркала тижня» Сергій Рахманін пропонує зменшити градус дискусії між вчорашніми однодумцями, які сьогодні по-різному оцінюють реалії. Їхня безапеляційність, необґрунтована різкість у ставленні одне до одного підривають ледь-ледь намічену єдність, яка дозволила гуртом повалити спільного внутрішнього ворога, і яка необхідна в майбутній боротьбі з ворогом зовнішнім, наголошує журналіст. Скажімо, суперечка на тему «Сашко Білий – бандит чи герой?» позбавлена логіки саме через таку постановку питання. Бо є люди, для яких він однак буде «своїм», а для інших «Правий сектор» (ледь не головним уособленням якого останнім часом був Олександр Музичко) асоціюється з формалізованим рекетом і навмисним чи мимовільним підігруванням Москві, як ніколи зацікавленій у нашій роз'єднаності. Не сама суперечка, а її тональність, та ще у виконанні людей, котрі формують громадську думку, нищить надію на остаточну згуртованість. Згуртованість людей, які ще вчора разом стояли на барикадах, тягали шини, рятували поранених, вірили у спільну перемогу. Криза довіри в українському суспільстві на руку тим, хто штучно стимулює невір'я в державу. «Перехід на особистості й частковості віддаляє від головного. Від спільного тиску на систему і, при цьому, ми забуваємо про голодного «ведмедя», який тільки радіє нашій готовності ледь не стріляти одне в одного», – нагадує «Дзеркало тижня» у статті «Людина і зброя».

Чи потрібно Україні залучати найманців з-за кордону до Збройних сил? Про це розмірковує дописувач тижневика «Український тиждень». Він нагадує, що використання іноземців у війнах як найманців – стара як світ військова тактика. А для України, яка з геополітичного погляду є форпостом боротьби проти путінського імперіалізму, наявні всі шанси залучити до боротьби з ним чимало охочих із країн Балтії, Центральної Європи, Закавказзя тощо, а також із численної української діаспори. До того ж не тільки спраглих грошей «солдатів удачі», а ідейних борців проти російського експансіонізму. Такі бойові загони можуть не лише стати боєздатними частинами спеціального призначення нової української армії, а й мати серйозний пропагандистський ефект. Головними перепонами є, як завжди, брак коштів та українське законодавство, згідно з яким іноземці не мають права служити в Збройних силах.

Нове керівництво Міністерства охорони здоров’я має намір продовжувати чинну вже третій рік медичну реформу, але обіцяє підійти до неї набагато радикальніше. Чи допоможе це позбутися корупції і зробити українців здоровішими, розмірковує тижневик «Кореспондент» у статті «Реформений порядок».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG