Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 07:26

Путін купує лояльність Угорщини за 10 мільярдів євро?


Представник угорського уряду Янош Лазар підтвердив інформацію щодо підписання у вівторок міжурядової угоди про надання Росією Угорщині кредиту на 10 мільярдів євро для розширення потужностей Пакшської АЕС на Дунаї. Раніше урядова опозиція назвала умови цієї оборудки непрозорими, кабальними і такими, що ставлять члена ЄС Угорщину в залежність від путінської Росії. З часу вторгнення Росії в Україну з боку глави консервативного уряду Угорщини Віктора Орбана не було жодної заяви, яка б засуджувала російську агресію в Криму. Чи не це може бути ціною лояльності до Кремля, запитують опоненти правлячої коаліції.

Ґордон Байнаї, один із трьох основних кандидатів на посаду прем’єр-міністра Угорщини від лівоцентристських партій, висловив обурення, що в Угорщині про новину підписання багатомільярдної оборудки найперше дізналися з російських ЗМІ. Про це вранці у вівторок повідомила газета «Вєдомості», посилаючись на заяву заступника міністра фінансів Росії Сергія Сторчака. За словами Байнаї, спішність кроків чинної угорської влади у питанні отримання російського кредиту пояснюється тим, що до парламентських виборів в Угорщині залишилося менше ніж 5 днів.

Дійсно, заява статс-секретаря уряду Яноша Лазара пролунала в Будапешті лише через кілька годин по тому, як про це вже повідомила російська агенція «Інтерфакс»: «Цю угоду угорський уряд підписав і подав її текст до парламенту... Його новий склад голосуватиме з цього питання позитивно».

Ця оборудка вигідна лише росіянам – Папаї

За планами уряду Орбана, з метою отримання дешевшої електроенергії впродовж наступних 20 років на Пакшській АЕС, яка розташована в низинній течії Дунаю, запустять у дію додаткові 5-й і 6-й блоки. І хоча процентні ставки становлять від 3 до 5 відсотків, у випадку затримки виплат на 15 днів боржник повинен сплатити 150 відсотків штрафу від первісних ставок. А затримка на рік тягне за собою негайне повернення всього боргу, зафіксовано в угорсько-російській міжурядовій угоді.

На думку урядової опозиції, ці умови неприйнятні для Угорщини, адже на відміну від кредитів МВФ, російська позика на довгі роки важким тягарем ляже на плечі пересічних громадян.

«Ми не станемо колонією, за винятком того, що за добрі гроші станемо російською колонією. Але видно, що це наразі не турбує прем’єра та правлячу коаліцію, що має змогу вчинити тихий путч проти держави і парламенту»,зазначив керівник партії соціалістів Аттіла Мештергазі.
Сьогодні стає очевидним, що Угорщина хоче долучитися до путінської унії і робить спроби рухатися на Схід
Левенте Папаї
А представник іншої опозиційної сили «Разом – Демократична платформа» Левенте Папаї наголошує: «Ця оборудка вигідна лише росіянам. Сьогодні стає очевидним, що Угорщина хоче долучитися до путінської унії і робить спроби рухатися на Схід».

Політик назвав неприйнятною кредитну угоду з росіянами ще й тому, що після 2026 року повертати позику угорцям доведеться навіть у тому випадку, якщо атомні реактори не встигнуть увести в експлуатацію.

Нещодавно в інтерв’ю газеті «Вілаґгаздашаґ» («Світова економіка») прем’єр-міністр Віктор Орбан висловився в тому сенсі, що введення більш жорстких санкцій проти Росії не в інтересах ЄС та Угорщини.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG