Доступність посилання

ТОП новини

Українські «афганці» погрожують блокувати рух вантажівок із Криму і на Крим (виправлено)


Українські воїни-«афганці» висунули ультиматум президентові Росії Володимирові Путіну та урядові України. Про це члени Штабу національного захисту регіону та дніпропетровського Автомайдану заявили сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровську.

За їхніми словами, вони вимагають від президента Росії в дводенний термін відпустити усіх військовослужбовців України, які перебувають у полоні в Криму, а також мирних громадян, зниклих за останній час на території півострова за загадкових обставин. За даними «афганців», таких осіб налічується понад десяток.

Як зазначили активісти, їхня вимога до українського уряду – якнайшвидше розірвати дипломатичні відносини з Росією.

За даними «афганців», якщо упродовж двох діб керівництво Росії та України не дослухається до їхніх вимог, уже в п’ятницю вони організують всеукраїнський автопробіг до селища Чонгар на Херсонщині й блокують там автотрасу, щоб «жодна фура, жодна хлібина хліба не потрапила з України до окупованого Криму».

Як зазначив один з активістів Олег Мороз, ця акція матиме попереджувальний характер.

«Це буде перша акція. Якщо нас не почують, то на півострів ми блокуємо не тільки чонгарський напрямок, а й армянський, і залізницю. Доки хоч один військовополонений, інакше це не назвеш, буде утримуватись у Криму, доти жодна хлібина хліба на півострів не потрапить. Так що хай пан Путін визначається зі своєю позицією», – заявив Олег Мороз.

«Перекриття дороги буде відбуватись таким чином: рух усіх вантажівок, які йтимуть в бік півострова, буде блокуватись. Якщо упродовж певного часу, п’яти годин, наші вимоги не будуть почуті, буде повне блокування вантажівок – і на півострів, і з півострова», – додав координатор дніпропетровського Автомайдану Тарас Здреник.

За його даними, до акції приєднається щонайменше 20 авт із різних міст. Вони також планують заїхати до однієї з військових частин Збройних сил України, аби передати гуманітарну допомогу, зібрану активістами у Дніпропетровську та Запоріжжі.

Виправлено в частині участі громадської організації воїнів-«афганців» «Ніхто крім нас» в акції. Громадська організація «Ніхто крім нас» спростувала свою причетність до оголошення ультиматуму Путіну.
XS
SM
MD
LG