Доступність посилання

ТОП новини

Лаґард: на владу України чекає складне завдання


Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард заявила, що перед керівництвом України стоїть складне завдання – повністю змінити курс української економіки.

«Я впевнена, що вони хочуть це зробити, і я сподіваюся, що вони це зроблять. Це складне завдання», – підкреслила Лаґард під час виступу в Університеті Джонса Гопкінса.

Напередодні стало відомо про те, що Міжнародний валютний фонд і влада України обговорили умови виділення Києву першого траншу в три мільярди доларів, в рамках пакету фінансової допомоги розміром в 14-18 мільярдів доларів.

«Наша команда працює в Україні з 10 березня, з того моменту коли прем'єр-міністр України звернувся до мене особисто, – зазначила Лаґард. – Наша команда провела дослідження, щоб зрозуміти якими цифрами ми оперуємо. Потім ми перейшли до переговорів, оскільки влада України вирішила, що вони повинні зробити все можливе для того, щоб вивести країну з кризи. Вони знали, що необхідно виносити нелегкі рішення, які вимагають підтримки міжнародного співтовариства».

«Ми отримали досить чітке і ясне уявлення того, що зараз собою являє фінансова ситуація в Україні», – продовжила Лаґард.

«Я сподіваюся, що геополітичні проблеми вдасться вирішити, все затихне і ця країна і її люди зможуть повернутися до нормального способу життя», – підкреслила вона.

У ході дискусії, Лаґард зазначила, що, на її погляд, санкції вже зробили свій вплив на Росію. «Подивіться хоча б на відтік капіталу», – зазначила вона.

У вівторок Палата представників США схвалила законопроект, раніше підтримуваний Сенатом, який передбачає виділення Україні кредитних гарантій на суму в один мільярд доларів. Ухвалення цього законопроекту на Капітолійському пагорбі було тісно пов'язане з дебатами з приводу реформування МВФ. На цьому наполягала адміністрація США. Передбачається, що Міжнародний валютний фонд повинен отримати можливість подвоїти свої активи, що, в свою чергу, за задумом прихильників реформи, дало б країнам, які опинилися в кризовій ситуації, доступ до великих кредитних ресурсів. Саме проти цього пункту виступили законодавці-республіканці, і демократам у Конгесі довелося вилучити положення про реформу МВФ із законопроекту про допомогу Україні.

Коментуючи це рішення, Крістін Лаґард заявила, що «це бентежить, але не є кінцем світу».

«Як казали британські королівські особи під час Другої світової війни: "Зберігайте спокій і продовжуйте рухатися вперед". Це саме те, що ми повинні робити - продовжувати, тому що ми повинні бути гарантом стабільності та співробітництва, - заявила Лаґард. – Ми також повинні надалі просувати ці реформи і сподіватися на те, що здоровий глузд переможе».

«Наша місія – забезпечувати стабільність і співробітництво. Для того, щоб забезпечувати це завдання, ми самі повинні бути стабільні, покладатися на стабільне міцне фінансування, – зазначила Лаґард. – Що добре для МВФ – добре для стабільності, співпраці, це добре для Америки і всього світу ... Україна – приклад цього міжнародного співробітництва в дії».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG