Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: ціна на російський газ є абсолютно неприйнятною


Яценюк: підняття ціни на російський газ для України неприйнятне
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00
Немає жодних причин, з яких Росія підняла ціну на газ для України, окрім однієї – політичної, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, Яценюк заявив, що ціна на російський газ у 485 доларів є «абсолютно неприйнятною»: «Російська Федерація чудово це усвідомлює».

«Ми очікуємо, що Росія піде далі в питанні газового тиску, в тому числі буде обмежувати постачання газу на територію України», – наголосив він.

«Ми будемо застосовувати всі політичні, економічні, дипломатичні й правові методи для енергетичної безпеки нашої країни і врегулювання питання з поставками газу», – наголосив він.

Яценюк також нагадав, що Росія брала на себе зобов’язання надати 15 мільярдів доларів кредиту Україні, з яких 3 мільярди доларів передали в минулому році, а 2 мільярди доларів планувалися на погашення газової заборгованості й повинні були бути передані цього року. «Якщо Росія виконає свої зобов’язання по наданню 2 мільярдів доларів кредиту – ми тоді цими 2 мільярдами погасимо їм заборгованість».

За словами прем’єра, газові відносини з Росією неможливо розглядати поза контекстом всього, що відбувається в двосторонніх відносинах України і Росії.

Один із виходів з цієї ситуації, підкреслив Арсеній Яценюк, – це диверсифікація поставок через реверсний проток через Словаччину. Він повідомив, що уряд неодноразово звертався і далі буде звертатися до європейських партнерів «з тим, щоб вирішити питання реверсних поставок в Україну».

За словами Арсенія Яценюка, налагодження реверсних поставок дасть можливість Україні платити за газ «не 500 доларів, як сьогодні викручує руки Росія, а в районі 350 доларів».

Напередодні голова російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що уряд Росії у зв’язку з односторонньою денонсацією угод з Україною щодо Чорноморського флоту, зокрема «харківських угод», скасував пільговий митний збір на газ для України, що передбачає підвищення ціни на газ на 100 доларів – до 485 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG