Доступність посилання

ТОП новини

У Празі пікетували посольства України та Росії


Сьогодні в чеській столиці відбулося пікетування посольств України та Російської Федерації.

Перед посольством України учасники пікету звернулися із закликом до уряду з вимогою провести люстрацію, «очищення усіх дипломатичних представництв України від прислужників режиму Януковича». Ішлося і про українське посольство в Чехії.

Листа із вимогами на ім’я виконувача обов’язків міністра закордонних справ України Андрія Дещиці передали представнику посольства, після чого учасники пікету рушили до посольства Російської Федерації в Чехії. Там до українських громадян долучилися білоруські громадські активісти, які живуть і працюють в Празі.

Українці та білоруси звернулися до лідерів Росії з вимогою звільнити окупований Крим, зупинити дестабілізацію ситуації в Україні, а також поверути демократію в Росії. Серед вимог до російського президента Володимира Путіна також було надання широкої автономії Кубані, Сибіру, Далекому Сходу, Дагестану, Чечні, Татарстану і виконання умов Будапештського меморандуму 1994 року. Звернення з вимогами на ім’я посла Росії в Чехії Сергія Кисельова було передане до посольства.

На демонстрації виступила білоруська поетеса, член Спілки псьменників Білорусі Ніна Аксьончик. Вона прочитала свої вірші, присвячені Майдану і «Небесній сотні». Наприкінці пікету біля посольства Росії в Празі його учасники заспівали гімн України.

Організатори акції – міжнародне об’єднання «Українська Свобода», громадське об’єднання «Ніколи знову» (його метою є люстрація працівників органів влади в Україні), українські та білоруські громадські активісти.

В пікетах взяли участь близько тридцяти українців та білорусів.
XS
SM
MD
LG