Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан вибирає нового президента


В Афганістані почалося голосування на президентських виборах, що мають забезпечити першу в історії країни демократичну передачу владу. У Кабулі, як розповідають очевидці, вже з самого ранку біля дільниць вишикувалися довгі черги виборців.

Чинний президент Афганістану Хамід Карзай закликає громадян неодмінно взяти участь у голосуванні, «попри дощ, холодну погоду та погрози ворогів».
У виборчих перегонах беруть участь вісім кандидатів. Основними претендентами на перемогу є екс-міністр фінансів Ашраф Гані, колишній міністра закордонних справ Абдулла Абдулла й чинний міністр закордонних справ Залмай Расул.

Згідно з Конституцією Афганістану, Хамід Карзай після двох президентських строків поспіль не може більше балотуватися на найвищу державну посаду.
Влада країни сповістила, що в охороні правопорядку в день виборів задіяні 350 тисяч правоохоронців та військовослужбовців. Потреба у таких заходах безпеки викликана погрозами з боку радикального ісламістського руху Талібан зірвати вибори.

До кінця 2014-го більшість військових підрозділів західних країн, які дислоковані на території Афганістану, мають його залишити.
XS
SM
MD
LG