Доступність посилання

ТОП новини

Росія через авансову знижку на газ Україні недоотримала 11,4 мільярдів доларів – Міллер


Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв зустрічається з головою «Газпрому» Олексієм Міллером
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв зустрічається з головою «Газпрому» Олексієм Міллером
Росія оцінює в 11,4 мільярдів доларів недоотримані бюджетом доходи через застосування за Харківськими угодами знижки для України на газ.

Про це голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив в інтерв'ю телеканалу НТВ, передає РІА «Новости».

«За період дії Харківських угод, за період дії цієї знижки, сума знижки становила 11 мільярдів 400 мільйонів доларів. Це та сума, яку недоотримав російський уряд, російський бюджет», – сказав Міллер.

«Коли зараз денонсовані Харківські угоди, треба розуміти, що зник і предмет договору, оскільки Росія платила за перебування Чорноморського флоту в Україні, в Севастополі в рахунок майбутнього договору, в рахунок продовження договору з травня 2017 року, тобто Росія платила авансом. Із урахуванням цього сума в 11 мільярдів 400 мільйонів доларів, це борг, який утворився в України перед Російською Федерацією», – заявив він.

Напередодні прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія має намір у встановленому порядку стягнути недоотримані доходи бюджету у зв'язку з наданням Україні знижки на газ за Харківськими угодами, оскільки це є її «упущена вигода».

Крім того, за словами Міллера, Україна використала за призначенням лише половину з виділеного їй Росією кредиту, призначеного для погашення боргу, що утворився за газ.

«Для цілей погашення боргу за минулий рік Росія надала Україні кредит 3 мільярди доларів. Умовою надання цього кредиту якраз було повне погашення заборгованості за газ у 2013 році. На жаль, Україна ці зобов'язання не виконала, було погашено менше половини суми заборгованості», – сказав він.

17 грудня 2013 року президенти Росії та України Володимир Путін і Віктор Янукович домовилися про надання російською стороною великої позики Україні обсягом 15 мільярдів доларів. Кредит передбачав обмін коштів на суверенні євробонди України. Перший транш кредиту обсягом 3 мільярди доларів був наданий Україні наприкінці грудня 2013 року.

Російський «Газпром» заявив, що ціна газу для України з квітня поточного року зростає до 485 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG