Доступність посилання

ТОП новини

Уряд знайшов кошти, щоб 30 % українців не відчули на собі «газової агресії» Росії – Яценюк


Уряд переглянув модель субсидій і компенсацій населенню при оплаті комунальних послуг, яка працювала в Україні до сьогоднішнього дня. Внаслідок цього кількість домогосподарств, як отримуватимуть субсидії, зросте з 1 мільйона до 4,5 мільйона. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду, ідеться у повідомленні, розміщеному на його персональному сайті.

«Загалом 30% населення України буде покрите безпрецедентною програмою компенсації. Це мільярдні кошти з державного бюджету. Але ми найшли ці гроші для того, щоб 30% українців не відчули підвищення цін на енергоносії і комунальні послуги. Навіть незважаючи на те, що Росія безпрецедентно підняла ціну на газ і фактично робить все для того, щоб знищити українську економіку і підірвати соціальну стабільність», – наголосив Арсеній Яценюк.

«Наші російські сусіди застосували проти України ще один вид агресії – газову агресію», – наголосив Арсеній Яценюк.

Прем'єр-міністр нагадав, що російський уряд «разом із частиною російського уряду, якою є компанія «Газпром», заявили про безпрецедентне збільшення ціни на природній газ для України, яка тепер сягає практично 500 доларів США (485 доларів за тисячу кубометрі – ред.)».

Він зауважив, що ця ціна – найвища в Європі: «І це є не економічна, а політична ціна».

Глава Уряду також зазначив, що Кабінет міністрів має декілька варіантів врегулювання ситуації щодо ціни на газ: «Ми будемо застосовувати у правовідносинах з російським монополістом «Газпром» всі методи щодо врегулювання ситуації, зокрема й міжнародно-правові».
XS
SM
MD
LG