Доступність посилання

ТОП новини

Більшість російськомовних в Україні не відчувають ніякої загрози – опитування


В Україні російськомовні громадяни не відчувають ніякого тиску чи загроз через мову, якою розмовляють, йдеться у підсумках дослідження, проведеного Міжнародним республіканським інститутом.

За даними опитування, 85 відсотків респондентів відповіли негативно на запитання, чи існує, на їхню думку, якийсь тиск на громадян, які розмовляють російською мовою. Аналогічну відповідь дали 66 відсотків опитаних етнічних росіян.

Негативно більшість респондентів сприймає рішення Російської Федерації ввести війська на українську територію з метою захисту російськомовних громадян України (81 відсоток). Зокрема, негативно дії Росії сприймають 67 відсотків респондентів на півдні і 61 відсоток – на сході України.

«Ці результати спростовують заяви Москви про загрози для російськомовних громадян, заяви, які вважають імовірною передумовою для подальшого вторгнення Росії на територію України», – зазначають у Міжнародному республіканському інституті.

Підсумки опитування також свідчать про зростання кількості прихильників тісніших звʼязків України з Європою, а також про те, що більшість респондентів (68 відсотків) вважають дії Росії у Криму вторгненням і загрозою територіальної цілісності України.

Опитування тривало в усіх регіонах України (зокрема і в Криму) з 14 до 26 березня 2014 року. Опитано 1200 громадян України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,8 відсотка.

Міжнародний республіканський інститут є некомерційною організацією з центральним офісом у США, яку очолює сенатор Джон Маккейн.
XS
SM
MD
LG