Доступність посилання

ТОП новини

5 рокiв в’язницi за протест загрожує російським мітингувальникам


Москва – У російській Держдумі підготовлені поправки до законодавства, які передбачають посилення відповідальності для активістів неодноразово затримуваних під час акцій протесту. Тепер вони замість адмінарешту чи штрафу можуть отримати до п’яти років в’язниці. Враховуючи те, що останнім часом тільки в Москві правоохоронці затримували декілька сотень людей, експерти вважають, що ця законодавча ініціатива може стати інструментом для розправи над громадськими активістами.

Депутати Держдуми від фракцій «Єдина Росія» та «Справедлива Росія» підготували поправки до законодавства, з метою, як вони кажуть, захистити звичайних громадян від учасників різних акцій, які зловживають можливістю публічного висловлення своїх вимог. Пропонується ввести кримінальне покарання за неодноразові порушення протягом 180 днів при організації чи проведенні масових акцій у вигляді штрафу від 600 тисяч до 1 мільйона рублів (це близько 17 чи 28 тисяч долларів) або примусових робіт строком до 480 годин. Максимальне покарання яке загрожує порушникам – до 5 років позбавлення волі.

Опозиційна активістка Надія Мітюшкіна була організатором багатьох акцій протесту, її не раз затримували правоохоронці. За словами Мітюшкіної, навіть якщо поправки будуть прийняті, навряд чи це щось змінить в російському русі протесту.

«Написати можна що завгодно. Прийняти будь-який закон. Але він досить дивний, тому що у нас ніколи цього не траплялося, крім 6 травня, коли проблеми виникли не через учасників акції. З одного боку закон дуже неприємний, а з іншого боку є таке відчуття, що він мало чию долю змінить. Тому що якщо людину вирішать у нас посадити, то її посадять, незалежно від того, приймуть у нас поправки або не приймуть» – сказала Радiо Свобода Мiтюшкiна.

Інструмент боротьби з можливим Майданом

Депутати мотивують свою ініціативу турботою про громадський порядок і боротьбою з його порушниками. Проте за словами Директора інституту моніторингу ефективності правозастосування Громадської Палати Росії Олени Лук'янової поправки до закону стануть ще одним інструментом розправи над неугодними і за рахунок тих, хто виходить на мирні акції правоохоронці закриватимуть звітність.
Це дуже погана ініціатива, вона загрожує серйозним порушенням прав людини, вона загрожує переповненням в'язниць неугодними або незгодними
Олена Лук'янова

«Це дуже погана ініціатива, вона загрожує серйозним порушенням прав людини, вона загрожує переповненням в'язниць неугодними або незгодними, або просто тими, хто критикує владу. Я як практикуючий юрист тільки так можу розцінити цю ініціативу.З точки зору правової логіки це абсолютна дурість. Якщо мова йде про боротьбу за громадський порядок, то, звичайно, ловити людей, що мирно гуляють по вулиці набагато простіше, ніж розслідувати крадіжки, розбійні напади, грабежі. Там треба щось робити, а тут можна просто вийти на вулицю і закрити свою звітність і ніби то відзвітувати за підтримання громадського порядку», – зауважила Лук'янова.

Експерти припускають, що російська влада боїться того, що успіх київського Майдану може надихнути і російських громадян невдоволених діями влади. Слід нагадати, що акція Марш миру проти конфлікту з Україною, яка пройшла 15 березня в центрі Москви, зібрала близько 50 тисяч осіб.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG