Доступність посилання

ТОП новини

У «Правому секторі» кажуть, що перед з’їздом у Кловському палаці до них зверталися і судді


«Правий сектор» і Самооборона завадили відбутись з'їзду суддів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
Активісти «Правого сектора» і бійці Самооборони увірвались до будівлі Верховного суду України, де мав відбутись позачерговий з’їзд суддів, зірвавши таким чином запланований захід.

«Ми прийшли сюди, бо до нас звернулись люди з громадських організацій, які обурені тим, що судді хочуть проштовхнути свої рішення до прийняття закону про судову люстрацію», – розповів керівник інформаційного відділу «Правого сектора» Борислав Береза. Також активіст повідомив, що серед інших, до них звертались і судді, які розуміли, що з’їзд «інспірований кількома людьми». Імен суддів представник «Правого сектора» не назвав.

За словами Берези, вони прибули до будівлі, щоб переконати суддів не відкривати з’їзд, однак, коли активісти помітили, що ті таки заходять в будівлю з «чорного» входу, вирішили зайти в будівлю.

«Четверта сотня Самооборони і «Правий сектор» одразу перекрили вхід, нікого стороннього не впускали. Потім приїхав пан Гелетей, який зараз керує УДО, з ним провели переговори, він проконтролював, щоб все було в порядку і нічого не було пошкоджено», – пояснює Береза.

Водночас про нелегітимність з’їзду заявив і голова Ради суддів України Василь Онопенко.

«Це не з’їзд. З’їзд збирає Рада суддів, з’їзд проводить Рада суддів, відкриває його голова Ради. Це не з’їзд – це зборище. Там одні голови і заступники. Це що, представництво 9000 представництва суддів України?», – каже Онопенко.

На думку голови Люстраційного комітету Єгора Соболєва, з’їзд збирали, щоб «продовжити собі повноваження».

«Вони хотіли стати новими членами Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, обрати Раду суддів України і сказати – ми тепер незалежні, ви не маєте права втручатися у нашу роботу», – пояснює Соболєв.

Також, на думку голови Люстраційного комітету, делегати з’їзду хотіли обрати нових членів Конституційного суду. Не випадковим вважає Соболєв і призначення заходу в переддень голосування у Верховній Раді в другому читанні законопроекту №4378-1 «Про повернення довіри до судової системи України».

«Вони усіма силами блокували закон у Верховній Раді, щоб мати можливість до його прийняття провести своє «збіговисько». І вони його призначили, бо розуміли, що завтра ми вже зможемо знайти голоси на закон і вони всі підуть додому чекати візиту прокурора», – підсумував Соболєв.
XS
SM
MD
LG