Доступність посилання

ТОП новини

Ахметов мовчить, бо ухвалив рішення не на користь України?


У Донецьку в понеділок сепаратисти оголосили «незалежність Донецької республіки». Вони заявляють, що цей Акт проголошення незалежності був ухвалений так званими «народними депутатами», яких звезли з усіх міст регіону. Сепаратисти досі утримують захоплену напередодні будівлю обладміністрації. Міліція на штурм не наважується, а місцеві мешканці переважно ігнорують ці події.

Зараз біля захоплених будівель все відносно спокійно, силовики, як і вимагали сепаратисти, тримаються осторонь. Біля СБУ до сотні людей у медичних масках із битами та палицями, біля облдержадміністрації досі барикади та прихильники Росії. Ввечері частина людей влаштувала пікет місцевого телеканалу, вимагаючи надати їм ефір, проте будівлю охороняють силовики, тож пікет швидко розійшовся.

Вдень люди, які захопили адміністративну будівлю, оголосили, що ними створена «Донецька народна республіка», яка від сьогодні є незалежною, і у майбутньому, судячи з настроїв сепаратистів, має приєднатись до Росії. Спілкуватись з українськими журналістами вони не хочуть і в будівлю людей з камерами майже не пускають (це одна з умов сепаратистів), тож поспілкуватися із представниками так званої «народної обласної ради» не вдалось.

До Донецька в понеділок завітала Юлія Тимошенко, вона поспілкувалась з представниками місцевої влади і повідомила, що за результатами перемовин впевнена, що кримського сценарію на Донеччині не відбудеться. А за неофіційною інформацією до Донецька вже прибули бійці спецпідрозділу «Альфа».

Міська рада вже відреагувала зверненням, у якому пояснила, що не визнає проголошеної «Донецької республіки». Про це Радіо Свобода розповів начальник відділу зі зв’язків з громадськістю Максим Ровінський.

«Сьогодні люди провели у будівлі захопленої обласної ради збори, як вони назвали повноважених представників міст Донецької області, на яких приймали рішення щодо долі Донецької області. Міська рада повідомила, що не делегувала жодних представників на ці збори. І міська рада продовжує працювати у правовому полі», – наголосив Ровінський.

Крім цього, прокуратура вже дає правову оцінку діям сепаратистів та ідентифікує осіб, що брали участь у правопорушеннях. Алла Коник, прес-секретар відомства, розповіла Радіо Свобода про перебіг розслідування.

«В ході першочергових слідчих дій було зібрано достатньо доказів того, що дії правопорушників мали ознаки складу злочину, який кваліфікується як злочин проти основ національної безпеки, – зазначає вона. – На даний час усі кримінальні провадження, які були розпочаті 6 та 7 квітня, об’єднані та перекваліфіковані за ч.1 ст.109 – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу. Будь-які рішення, які прийняті самопроголошеними депутатами «народної ради» не є законними».

Сепаратисти не знайшли відчутної підтримки донеччан

Зараз донеччани очікують на реакцію на нинішні події бізнесмена Ріната Ахметова. Офіційно він не повідомляв своє бачення ситуації, але схоже на те, що Ахметов свідомо не втручається у події, бо, як зауважують деякі оглядачі, вже ухвалив рішення не на користь України. ЗМІ повідомляють, що нещодавно він відвідував Москву, де провів певні переговори з російською стороною. Крім того, є версія, що саме він стоїть за підтримкою сепаратистського руху. Але підтвердження цієї версії поки що немає.

Варто зазначити, що сепаратисти досі не знайшли значної підтримки серед донеччан. Протягом останньої доби, як вони утримують державні будівлі, їх кількість суттєво не зросла. Заворушеннями займається група з приблизно тисячі осіб, а пересічні донеччани реагують на події з роздратуванням. Так звана регіональна «незалежність» на життя міста не вплинула, вже у кількох сотнях метрів від захоплених будівель триває буденне життя.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG