Доступність посилання

ТОП новини

Захід має захистити Україну, а не бути посередником (європейська преса)


Західна преса наголошує, що проросійські сили, котрі діють у Донецьку, Харкові, Луганську та інших містах на сході і півдні України із застосуванням терористичних методів, подібних до кримського сценарію Кремля, не мають «широкої громадської підтримки у цих регіонах». Газети також інформують про чергові телефонні переговори у понеділок державного секретаря США Джона Керрі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, коли очільник американської дипломатії закликав Росію «дистанціюватися від підтримки сепаратистів, саботажників і провокаторів» на сході України. Чимало оглядачів провідних видань Європи закликають Захід не до посередництва між Росією і Україною, а до допомоги Україні, як «жертві агресії» з боку спецпідрозділів Москви.

Німецька преса, зокрема, впливова Frankfurter Allgemeine Zeitung, попереджає, що в Донецьку, Луганську, Харкові проросійські демонстранти нагадують більше не цивільних громадян-протестувальників, а «спецназівців із Росії, перевдягнутих у цивільне». В коментарі оглядачів газети з Німеччини наголошено, що «Берлін і Захід не можуть діяти під час кризи в Україні як посередники нібито між двома протилежними партіями, бо в наявності є агресор і жертва». Тому видання закликає США і ЄС «виступити проти агресора (Росії) та допомогти жертві, Україні, чинити опір на свій захист». Газета також вважає, що «серед кандидатів на посаду президента на виборах, призначених на 25 травня, немає перспективного для Кремля персонажу і тому російське керівництво намагається з усіх сил створити таку ситуацію в Україні, за якої вибори президента тут можуть бути або ж зірвані, або ж оголошені Кремлем нелегітимними».

Європейське число The Wall Street Journal попереджає, що Росія своїми застереженнями у вівторок про загрозу громадянської війни в Україні фактично прикриває свою пряму причетність до подій в Донецьку, Луганську, Харкові. У заяві МЗС Росії, яку цитує видання, міститься заклик до Києва «припинити будь-які військові приготування, котрі є загрозою розв’язання громадянської війни». Фактично, як зауважує газета, це відповідь Кремля на заяву виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова у понеділок про запровадження Києвом «антитерористичних заходів» проти так званих протестувальників на сході України, котрі до того ж захопили зброю. На підтвердження цього The Wall Street Journal наводить дані Міністерства внутрішніх справ України про затримання у ніч з понеділка на вівторок силовиками 70 учасників штурму будови Харківської ОДА. Газета також наголошує, що при тому, що сценарій дій проросійських демонстрантів на сході України подібний на російський кримський варіант, все ж цим новим протестам, як виглядає, «явно бракує широкої громадської підтримки».

Австрійська Der Standard інформує про чергові телефонні перемовини у понеділок між держсекретарем США Джоном Керрі та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, коли очільник із Вашингтона наголосив, що влада його країни вважає акції в Донецьку, Луганську, Харкові не «низкою якихось стихійних подій», а саме «організованою кампанією при російській підтримці». Керрі попередив тут Москву, що подальша ескалація Кремлем подій в Україні призведе до нових санкцій США проти секторів російської економіки.

Військові експерти з Міжнародного інституту стратегічних досліджень в Лондоні (IISS) аналізують військове напруження між Росією та Україною і вважають, що «можлива військова інтервенція Росії в Україні може зруйнувати безпеку не лише України і Європи, але й становить пряму загрозу військово-стратегічного послаблення Росії, особливо, в регіонах Середньої Азії та Кавказу». Тут також оцінюються можливі масштаби військової інтервенції Росії в Україні й в інших регіонах Європи та її ймовірні наслідки.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG