Доступність посилання

ТОП новини

Російськомовних українців турбує корупція, а не «утиски» – експерт


Останнє дослідження, проведене в Україні на замовлення Міжнародного республіканського інституту, продемонструвало, що більшість українців підтримує унітарну форму державного устрою і виступає проти федералізації. За результатами опитування, 64 відсотки респондентів переконані, що Україна має залишатися унітарною державою в її нинішньому вигляді. Більшість жителів України також не відчуває жодних переслідувань за мовною чи расовою ознакою.

Директор програм Європи Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс сказав:

«Понад 80 відсотків українців не відчувають жодного переслідування і не зазнають жодних утисків через свою російськомовність. Навіть серед етнічних росіян, яких ми опитували, переважна більшість не відчуває жодної дискримінації через використання російської мови. Це надзвичайно важливі показники, оскільки це повністю спростовує кремлівські заяви, що ці люди переслідуються і просять захисту, і що Росія має втрутитись і допомогти цим людям. Дослідження чітко продемонструвало, що українці, і навіть етнічні росіяни, не хочуть такого захисту і втручання».

Напередодні президентських виборів українці також заявляють , що їх пріоритетом є вирішення в Україні проблеми корупції та в нових умовах зовнішньої загрози з боку Росії – гарантування безпеки.
Агресія Росії, кінець кінцем, обернеться проти неї
Стівен Нікс

Стівен Нікс продовжує:
Дуже чітко зрозуміло, що корупція є головноюпроблемою, на думку виборців. І це було проблемою номер один упродовж усіх опитувань громадської думки, які ми проводили протягом останніх півтора року – корупція залишається домінуючою проблемою. Я думаю, що діючий уряд розуміє, що йому необхідно вирішувати цю проблему і продемонструвати результати. Друга найважливіша проблема, яка турбує українців – це питання безпеки. Українці потребують жити у безпеці, вони відчувають загрозу з Півдня, вони відчувають загрозу зі Сходу, вони потребують захисту з боку уряду і вони шукають безпеки та стабільності. І той з кандидатів у президенти, хто зможе продемонструвати готовність вирішити проблему корупції та гарантувати безпеку, має найбільші шанси перемогти на президентських виборах.

Стівен Нікс також переконаний, що політика перезавантаження США з Росією стала не лише повним провалом, але й частково стала причиною сьогоднішньої кризи:

«Я завжди вважав, що політика перезавантаження не буде мати ефекту, бо російська сторона не була зацікавлена у перезавантаженні. З моєї точки зору, ця політика була повним провалом, і подивіться на результат – Росія нападає на країну-сусіда, погрожує подальшим втручанням. Я розумію, що дуже важко для адміністрації визнати провал своєї політики, але вже чітко зрозуміло – перезавантаження не спрацювало».
Усі дії Кремля – прояв слабкості
Стівен Нікс


Незважаючи на демонстрацію сили, на переконання експерта, сьогодні Росію не можна розглядати як країну супер-силу. , і агресія Росії, кінець кінцем, обернеться проти агресора:

«Що робити далі у відносинах з Росією? Я думаю, що Сполучені Штати повинні розглядати Росію сьогодні не як зростаючу світову потугу, але як потугу, яка ослаблюється. Росія слабка, вона відчуває небезпеку, вона відчуває, що мусить використовувати силу, щоб захопити те, що вони хочуть. Але на довготривалу перспективу, такі дії повернуться проти Росії. Я думаю, що ми вступаємо у нову стадію холодної війни через ідеологічні розбіжності. Цього разу замість комунізму проти капіталізму – це демократія проти авторитаризму, і я думаю, у довготривалій перспективі – Україна переможе, демократія переможе», – переконаний американський експерт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG