Доступність посилання

ТОП новини

Чеський президент: Росію треба зупинити, інакше на черзі Молдова


Мілош Земан
Мілош Земан
Президент Чехії Мілош Земан заявляє, що Європейський союз і НАТО повинні діяти дуже рішуче і вжити негайних запобігливих кроків, щоб застерегти Росію від подальшої ескалації в Україні. Про це чеський президент заявив сьогодні на конференції в Празі, присвяченій 10-літтю вступу Чехії до Європейського союзу.

За його словами, вторгнення Росії в Україну може мати продовження, наприклад, окупацію сепаратистського регіону Молдови Придністров’я, а якщо знадобиться і всієї Молдови. «Витвориться ланцюгова реакція, якийсь ефект снігової кулі, котру буде важко без серйозних втрат зупинити», – вважає Мілош Земан.

Президент Чехії висловив сподівання, що і НАТО і ЄС знайдуть відвагу, щоб застосувати кроки, які б зупинили Росію на шляху подальшої агресії щодо України. І раніше чеський президент вже застерігав, що окупацією Криму агресія Росії щодо України може не закінчитись.

Натомість прем’єр Чехії Богуслав Соботка, який також виступив на конференції, вважає що українсько-російська криза не мала б вести до «якогось нового кола Холодної війни, щоб знову в Європі зводились якісь нові залізні завіси між Європейським союзом та Росією». На його думку, потрібно шукати не «воєнне, а лише політичне вирішення» кризи.

В ювілейній конференції в Празі беруть участь також президент Європейського парламенту Мартін Шульц та комісар з питань розширення та європейської політики сусідства ЄС Штефан Фюле.
XS
SM
MD
LG