Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 11 квітня. Телеканали НТВ і «Росія» потрапили в халепу через сюжет про Україну


Андрій Пєтков у репортажі телеканалу НТВ
Андрій Пєтков у репортажі телеканалу НТВ
Два сюжети, що вийшли в один і той же вечір на двох російських телеканалах, демонструють одну і ту ж людину у Миколаєві, тільки в сюжеті НТВ він виявляється інструктором «бойовиків» «Правого сектору», що потерпів від рук антимайданівців, а в сюжеті «Росії» – прихильником «федералізації України», якого побили якраз «бойовики» «Правого сектору».

У сюжетах героя звуть майже однаково. Для НТВ він – Андрій Пєтхов, а для «Росії» – Андрій Пєтков.

На НТВ Пєтхов, як виглядає, зіграв роль громадянина «декількох держав», який привіз «Правому сектору» з Німеччини 500 тисяч євро і навчав їх акціям, метою яких є поранити якомога більше людей.
Репортаж каналу НТВ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

«Декілька днів тому він прилетів з Німеччини до України з грошима для організації озброєної групи», – повідомляє журналістка НТВ. «Тієї ночі, коли мешканці Миколаєва організували наметовий табір біля обласної адміністрації, ця людина опинилася в епіцентрі протистояння націоналістів та місцевого населення».

Сам Пєтхов пояснює, що привіз з Німеччини свої власні гроші. «Я хотів організувати допомогу», – пояснює потерпілий. «Я не сепаратист. Я ні на одній, ні на іншій стороні».

На «Росії» та сама людина, але вже Пєтков, є постраждалим від рук «Правого сектору», який «завозила в місто на автобусах» українська влада і якому «в усьому підпорядковувалася» міліція. Правдивості образу потерпілого від Майдану в другому сюжеті додавала прив’язана на лікарняне ліжко георгіївська стрічка.

Журналіст розповідає, що від отриманих травм 40-річний чоловік не зможе ходити ще півроку, а зараз він готується до операції. «Як звичайно, 7 квітня Андрій прийшов на центральну площу, щоб відкрито заявити про те, що невдоволений діями нової влади», – повідомляє телеканал «Росія».
Репортаж каналу «Росія»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

На цей раз Пєтков емоційно розповідає кореспондентам про те, як отримав свої травми. «Він приставив мені [пістолета] до скроні, [сказав, що] зараз мене вб’є», – розповідає постраждалий. «Я йому кажу: «Стріляй!» Але тут прибігли дівчата, з ноги його «бац» і він покотився».

Олег Деренюга, журналіст з Миколєва, закликає російських колег менше фантазувати. «Хотілось би, щоб російські кореспонденти, які показують, що діється на півдні та сході України і використовують телезйомку місцевих кореспондентів, не просто розповідали відсебеньки, які їм було б доречно поєднати з картинкою, яку вони хочуть показати», – прокоментував Деренюга.

«Більшої ганьби собі уявити важко»

Відгуки на телесюжети в російськомовному інтернеті можна назвати розгубленими.

Рустем Адагамов, впливовий російський блогер Drugoi, назвав цю практику російських журналістів «цирком на льоду». «Одну і ту саму людину НТВ та «Росія» видають за іноземного найманця «бандерівців» і постраждалого від цих «бандерівців» мешканця Миколаєва», – написав Адагамов у Facebook. «Причому навіть декорації не міняють, ліплять дезу без будь-яких проблем».
Зрозуміло, що смішно. Але одночасно так соромно, що навіть не хочеться вірити, що це можливо
Марат Гельман

Марат Гельман, власник «Галереї Гельмана», колишній помічник директора Першого національного каналу Росії, визнав, що навіть не знає, як цю ситуацію коментувати. «Зрозуміло, що смішно. Але одночасно так соромно, що навіть не хочеться вірити, що це можливо», – написав він.

Схожої думки дотримується Кирило Мартинов, доцент філософії з Росії. Він написав, що це відео вичерпує тему російської пропаганди щодо українських подій. «Більшої ганьби собі уявити важко. І георгіївську стрічку прив’язали, паскуди», – написав Мартинов у Facebook.

Виступ на двох російських телеканалах не був теледебютом Андрія Пєткова. 9 квітня його помітили на телеканалі НТС – «Незалежному телебаченні Севастополя».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG