Доступність посилання

ТОП новини

«Коли людина потрапляє в космос, вона потрапляє у зовсім інший світ» – Каденюк


(Ілюстраційне фото)

Тетяна Великород

Київ – До Дня космонавтики, який в усьому світі відзначатимуть 12 квітня, Державне космічне агентство звітує про досягнення України у цій сфері. Нині, за даними агентства, Україна бере участь у низці міжнародних проектів, зокрема – програмах «Морський старт» і «Наземний старт»: саме за допомогою українських ракет «Зеніт» у космос запускають телекомунікаційні космічні апарати. Цьогоріч до Дня космонавтики у Києві презентували кілька книг про досягнення в аерокосмічній галузі.

«Коли людина потрапляє в космос, вона потрапляє у зовсім інший світ», – зазначає перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. Цього року до Дня космонавтики він написав книжку «Місія – космос», у якій описав досвід людини, яка два тижні перебувала на орбіті.

«Пам’ятаю, коли я ступнями ніг доторкнувся до стелі… З точки зору фізики я зрозумів, що це буде дуже просто зробити, фізика дозволяє. Але тут втрутилась психологія, втрутились стереотипи наші, земні. І коли я торкнувся ступнями ніг стелі, я просто відчув, що мій внутрішній світ, моя центральна нервова система – вони перейшли немов в якусь зовсім іншу просторову систему координат», – згадує він.

Цього року українцям пропонують одразу кілька книг про космос: цього тижня у Києві також презентували книгу Людмили Щербанюк «Жінки в космосі» і фотоальбом Дмитра Ульянова «Перший космонавт планети», присвячений Юрію Гагаріну. Тим часом Державне космічне агентство звітує: Україна – і далі активний учасник міжнародних проектів, зокрема – програм «Морський старт» і «Наземний старт», у яких беруть участь також США, Норвегія і Росія.

Ракети українського виробництва 130 раз літали у космос

«Також проект «Дніпро». Це конверсійний проект, в якому задіяна стратегічна балістична ракета ще радянських часів. Ми її переробили в цивільний носій. І ми цей проект реалізуємо разом з Російською Федерацією. За ці роки, які минули з 91-го року, наші ракети-носії стартували близько 130 раз. Тобто ракети українського виробництва 130 раз літали у космос і винесли близько 240 супутників на замовлення 20 країн світу», – розповідає радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов.

За його словами, стратегічною у цій галузі є співпраця з Бразилією, де на космодромі Алкантара будується стартовий комплекс для нової української ракети «Циклон-4». Ймовірно, ракета буде стартувати наприкінці 2015 або 2016 року.

Водночас на квітень цього року планувався запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь». Однак після анексії Криму Росією запуск проекту під запитанням, адже підготовка наземної інфраструктури станції управління супутником проводилась в Євпаторії. У коментарі Радіо Свобода Едуард Кузнєцов зазначив, що запуск супутника таки планується на цей рік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG