Доступність посилання

ТОП новини

Держдепартамент: США мають право коментувати лист Путіна щодо ситуації в Україні


Джен Сакі
Джен Сакі
США вважають, що мають повне право коментувати лист президента Росії Володимира Путіна щодо ситуації в Україні, адресований європейським лідерам, оскільки він був відкрито опублікований в Москві.

На брифінгу у п’ятницю речниця Державного департаменту Джен Сакі зазначила, що «йдеться про лист, що також стосуєтьтся поставки нафти Україні та українському народу, щоб допомогти українському народу пережити цей важкий період, забезпечити їм економічні ресурси, які вони потребують.Не таємниця, що це пріоритет для США, і це не є незвичайним для нас - коментувати подібні теми, що викликають у нас стурбованість. Робити коментарі з приводу відкрито опублікованих листів - це навряд чи можна вважати вторгненням у чиюсь приватну переписку».

Таким чином Сакі відреагувала на зауваження президента РФ Володимира Путіна, що прозвучало кілька годин раніше, про те, що його послання призначалося не Вашингтону, а партнерам Росії в Європі.

Виступаючи на засіданні Ради безпеки РФ у п’ятницю президент Путін назвав «дивною» реакцію представників Державного департаменту США на його лист лідерам європейських країн про ситуацію в Україні. (У Держдепартаменті засудили в четвер спробу Росії використовувати поставки газу як інструмент примусу).

«Дещо дивно. Дивно, у всякому разі, тому, що недобре читати чужі листи. Не їм писалося, а країнам-споживачам нашого газу в Європі. Всі звикли до того, що наші американські друзі підслуховують, а підглядати зовсім негарно», - сказав Путін.

Тимчасом, Джон Керрі та Сергій Лавров провели в п'ятницю ще одну телефонну розмову в справі України. Керрі також розмовляв по телефону з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

За повідомленням Держдепу, 17 квітня державний секретар Джон Керрі візьме участь у багатосторонній зустрічі в справі України в Женеві (серед учасників будуть представники України, Росії, США і Євросоюзу).

Держсекретар Керрі продовжить зусилля щодо деескалації кризи в Україні і спроби знайти дипломатичний вихід із ситуації. США, зазначили у зовнішньополітичному відомстві, продовжують підтримувати Україну і прагнення українського народу побудувати стабільну, демократичну і процвітаючу країну.

Джен Сакі також зазначила, що візит українського прем'єр-міністра Яценюка в Донецьк це «ще однин показник того, що тимчасовий уряд України робить кроки, щоб прислухатися до думки всіх громадян. Ми не бачили ознак того, що (російська влада) називає агресією українського уряду - швидше, навпаки».

На брифінгу у п’ятницю речниця Джен Сакі також виступила із заявою щодо припинення Москвою мовлення «Голосу Америки» в Росії:

«Ми засуджуємо недавнє рішення російського уряду заблокувати мовлення "Голосу Америки" в Росії - за останній рік російська влада прийняла ряд законів, що вводять безпрецедентну цензуру і обмеження на діяльність ЗМІ та онлайн- ресурсів. Лише за останні кілька місяців були заблоковані незалежні веб-сайти, блоги, агентства новин були перетворені в інструменти пропаганди, були відмови у візах та акредитації журналістам, і в декількох ЗМІ насильно змінили керівництво, яке виявляло готовність кинути виклик політиці Кремля. Ми підтримуємо право всіх людей, у тому числі росіян, на свободу слова, незалежно від їхніх політичних поглядів. Це право закріплено як в російській Конституції, так і в міжнародних угодах, підписаних Росією. В останні місяці Росія виступала на захист свободи слова в інших країнах. Ми закликаємо їх відмовитися від цих явно подвійних стандартів і надати народу доступ до інформації».

При цьому Сакі зазначила, що США не мають наміру вдатися до відповідних кроків щодо російських державних ЗМІ, котрі діють на території США. «Як країна, яка поважає свободу слова, права ЗМІ, ми не вважаємо це особливо ефективним інструментом», сказала Джен Сакі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG