Доступність посилання

ТОП новини

У РНБО пояснили, чому не запроваджують надзвичайний стан


Вікторія Сюмар
Вікторія Сюмар
Запровадження надзвичайного стану у зв’язку з подіями на сході України призвело б до зупинки виборчої кампанії на цій території. Про це на своїй сторінці у Facebook написала заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Вікторія Сюмар.

«Чому антитерористична операція із залученням Збройних сил, а не надзвичайний стан? Тому що введення надзвичайного стану означатиме зупинення виборчої кампанії на цій території, що створюватиме підстави для сумнівів у їхній легітимності. І не даватиме жодних інших переваг, бо комендантську годину треба забезпечувати, тоді як міліція залучена для інших завдань», – пише Сюмар.

«Чому залучаються Збройні сили? Тому що всім очевидно: йдеться про продовження військової агресії Росії, яка взяла на себе роль «активатора, організатора та координатора» сепаратистського процесу з метою дестабілізації», – додала вона.

За словами заступника секретаря РНБО, армія не використовується проти населення, «але армія має бути залучена у випадку наявної зовнішньої агресії та очевидних проявів терору, з чим і маємо справу».

Напередодні в. о. президента України Олександр Турчинов заявив, що Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення залучити до проведення антитерористичної операції на сході України військовослужбовців Збройних сил України.

За його словами, вранці 13 квітня в Слов’янську колону представників силових структур, які отримали завдання захистити громадян, обстріляли з автоматичної зброї. Внаслідок цього, як заявив Турчинов, загинув капітан спецпідрозділу СБУ «Альфа», тяжко поранений командир «Альфи» і полковник СБУ. Також поранений співробітник МВС.

За повідомленнями ЗМІ, крім того, у Слов’янську, де сепаратисти захопили адміністративні будівлі, вчора розстріляли автомобіль, у якому перебували троє цивільних людей, внаслідок чого дві людини загинули.
XS
SM
MD
LG