Доступність посилання

ТОП новини

Путін Обамі: «спекуляції про втручання в Україні ґрунтуються на недостовірній інформації»


Президент Росії Володимир Путін у перебігу телефонної розмови з президентом США Бараком Обамою в понеділок заперечив занепокоєння американського керівника з приводу російського втручання на Південному Сході України, повідомив Кремль.

За цим повідомленням, російський керівник запевняв, що ці «спекуляції» ґрунтуються на «недостовірній інформації».

Путін, як мовиться в повідомленні, закликав Обаму вплинути на владу України, щоб «не допустити використання сили і кровопролиття».

Він заявляв, що «протестні виступи» в низці міст Сходу України – це «результат небажання і нездатності керівництва в Києві враховувати інтереси російського і російськомовного населення».

Російський президент також знову твердив про необхідність «федеративного устрою» України» та її «позаблокового статусу», повідомили в Москві.

У США Білий дім підтвердив факт цієї розмови, але на цей час іще не подавав свого викладу її змісту. Зазвичай ці версії різняться радикально.

Останніми днями у східних областях України проросійські сепаратисти захоплюють будівлі органів влади. За даними СБУ, їхні дії координують розвідувально-диверсійні групи ГРУ Генштабу Збройних сил Росії, й таким чином там відбувається широкомасштабна військова агресія Росії. Дії озброєних сепаратистів кваліфіковані як тероризм. Київ оголосив у регіоні антитерористичну операцію проти збройних агресорів, але вона наразі ще не відбулася.

У неділю очевидність нового втручання Росії у внутрішні справи України, а саме на сході держави, констатували представники більшості держав-членів Ради безпеки ООН, які виступили на її засіданні.
XS
SM
MD
LG