Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики на Сході діють проти народу України – посол США


Джефрі Пайєтт
Джефрі Пайєтт
Бойовики та сепаратисти на сході України виступають проти народу України. Про це посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки».

«Ті, хто діють поза межами правового поля, в тому числі бойовики та сепаратисти, які захопили близько 8-10 адміністративних будівель у східній України – саме вони обирають сторону, яка виступає проти бажань громадян України», – заявив посол США.

«Для мене це виглядає як тероризм, коли ти бачиш повідомлення про те, як, наприклад, будівля СБУ у Луганську замінована. Ми не маємо конкретних деталей, але ніхто на має сумніватися у тому, що є доступним в соціальних мережах, що ми бачимо від спостерігачів ОБСЄ – як у публічних так і у приватних доповідях. У багатьох містах в східних регіонах України ми бачимо озроєних до зубів людей, які використовують військову тактику для захоплення адміністративних будівель».

Посол США підкреслив, що США не вірять у військове вирішення кризи в Україні.

«Вона має бути вирішена шляхом дипломатії», – підкреслив посол.

Водночас дипломат висловив віру, що Росія може прийняти рішення про згортання деескалації.

«Росія створила цю кризу шляхом вторгнення в Крим та ескалацією конфлікту у східних регіонах України, і саме Росія має ухвалити рішення про деескалацію конфлікту».

Коментуючи санкції з боку ЄС та США проти Росії, Джеффрі Пайєтт відзначив, що говорити про їх вплив зарано.

«Вони істотні і були розроблені у тісній співпраці з нашими європейськими партнерами. Вони мають прямі наслідки. І ті, хто несе відповідальність за порушення українського суверенітету та територіальної цілісності, заплатять за це високу ціну. Відповідальність нестимуть також ті, хто був причетний до зловживань режиму Януковича і ті, хто був причетний до вторгнення в Криму та східну Україну», - розповів американський дипломат.

«Санкціям можна дати задній хід, якщо Росія ухвалить правильні рішення: стабілізує відносини з Україною, припине нелегальну окупацію Криму і почне налагоджувати здорові та стійкі стосунки як з Україною, так і з іншими своїми сусідами», – відзначив посол США в Україні.

Дивіться також: «Шлапак закінчив промову у США словами «Слава Україні!»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG