Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2018, Київ 11:16
Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле попереджає Росію, що санкції ЄС можуть поступово «поширюватися на більше коло економічних зон», якщо Москва продовжить дестабілізувати ситуацію в Україні.

«Засуджуючи дії озброєних осіб у містах східної України, Європейський союз вирішив надалі розширити список осіб, які підпадатимуть під замороження рахунків і візові обмеження. Ці заходи можуть поступово поширюватися на більше коло економічних зон, якщо Росія продовжить дестабілізувати ситуацію в Україні», – заявив Фюле, виступаючи в Страсбурзі у рамках сесії Європейського парламенту під час дебатів «Російський тиск на країни «Східного партнерства» і, зокрема, дестабілізація східної України».

За словами Фюле, «координовані і професійні дії озброєних груп» на сході України, схожі на кримський сценарій.

Єврокомісар нагадав, що ЄС звернувся до Росії з проханням відвести свої війська від українського кордону і припинити будь-які дії, що «мають на меті дестабілізацію в Україні».

«Будь-яка загроза силою або застосування сили – чи то військова сила чи то економічний примус – проти України або будь-яких інших країн є неприйнятними та мають бути припинені. У наших спільних інтересах уникнути насильства та кровопролиття на європейському континенті, яке може вийти з-під контролю. У наших спільних інтересах працювати спільно у напрямі побудови на європейському континенті спільного простору процвітання, стабільності та демократії», – заявив Фюле.

Єврокомісар знову висловив упевненість, що будь-яке рішення щодо України, що може бути знайдене під час майбутніх чотиристоронніх переговорів в Женеві, має бути мирним і включати повну повагу суверенітету та територіальної цілісності України.

Переговори ЄС, США, України і Росії заплановані в Женеві на 17 квітня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG