Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН щодо України: Росія залишається в ізоляції


Російський посол в ООН Віталій Чуркін на черговому засіданні Ради безпеки щодо подій в Україні знову одноосібно захищав позиції своєї держави.

Засідання було присвячене обговоренню доповіді заступника генерального секретаря ООН Івана Шимоновича щодо дотримання прав людини в Україні.

У цій доповіді Шимонович написав про відсутність дискримінації російськомовного населення і водночас вказав на загрози, які існують для україномовних, а також кримських татар. На момент написання доповіді більш ніж 3 тисячі кримських татар уже залишили територію Криму через утиски та дискримінацію.

Натомість російський посол Віталій Чуркін заявив про порушення прав людини у східних областях України. Він сказав, що «самопроголошена влада в Києві погрожує силовим приборканням Сходу України, це може спричинити масові порушення прав людини, насамперед російського і російськомовного населення».

У відповідь представник України Юрій Сергєєв сказав, що не через утиски російськомовного населення, а «через військову агресію Росії має місце та ситуація в Україні, яка змушує Раду безпеки розглядати це питання».

Він навів статистику, за якою у Росії немає жодної школи з українською мовою навчання, хоча в цій країні живе щонайменше два мільйони українців. Натомість в Україні – кілька тисяч класів з російською мовою навчання. Аналогічні цифри посол України в ООН навів щодо кількості газет, присутності російської і української мов у телерадіоефірі обох держав.

На підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також із засудженням російської політики щодо Києва висловилися майже всі члени Ради безпеки ООН.
XS
SM
MD
LG