Доступність посилання

ТОП новини

Інвестори бояться громадянської війни в Україні


Загроза спалаху громадянської війни в Україні викликає серйозне занепокоєння інвесторів.

Фідель Гельмер, який аналізує ринки для банку Гок енд Ауфхойзер, говорить:

«Напевно, як розвиватиметься ситуація, ми не знаємо. Але я боюся, що вона погіршиться і ми матимемо справу з дуже обережними інвесторами принаймні у наступні кілька тижнів».

Протистояння в Україні значною мірою вплинуло на глобальну економіку – спричинивши нестабільність на світових ринках, від Азії до Сполучених Штатів.

Втім, попри геополітичне тертя, каже стратег Стівен Вуд, фінансові ринки проявляють неабияку стійкість:

«Враховуючи всі фактори – прибутковий цикл, доходи, те, що відбувається в Україні, стан молодих економік, потенційні проблеми у Вашингтоні – тим не менш з початку року ринки залишаються непохитними. Це говорить про те, що вони міцніші, попри те, що ми чуємо у ЗМІ».

У понеділок була підписана угода щодо надання США допомоги Україні на суму мільярд доларів. У той же час Європа розглядає економічні санкції проти Росії.

Рубль впав до найнижчої за останні п’ять років позначки. Економіст Лілт Геворгян каже, що Москва не може закривати на це очі:

«Мушу сказати, вони здатні витримати ще кілька ударів у короткотерміновій перспективі. Однак у середній та довгій – Росія дуже постраждатиме від цієї конфронтації».

Втім будь-які кроки з боку міжнародної спільноти, від яких постраждає економіка Росія, безумовно негативно вплинуть і на її бізнес партнерів, у тому числі європейських. Російська частка у загальному імпорті природного газу в Європу складає тридцять відсотків. Більша частина поставок проходить територією України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG