Доступність посилання

ТОП новини

У разі звільнення приміщень і здачі зброї затримані на Сході будуть звільнені – Дещиця


Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця
Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця
Питання відновлення порядку в східних областях України вирішуватиметься залежно від того, як виконуватимуться домовленості, досягнуті між Росією, Україною, США та ЄС. Відповідно до цього ухвалюватимуться наступні рішення щодо антитерористичної операції та військової мобілізації.

Про це після чотиристоронньої зустрічі щодо ситуації в Україні в Женеві повідомив міністр закордонних справ України Андрій Дещиця.

Він також наголосив, що питання розробки та ухвалення нової Конституції – це питання виключно українського народу і парламенту. Очільник зовнішньополітичного відомства відзначив, що у планах української сторони зробити так, щоб українські регіони мали навіть більше повноважень, ніж російські.

«Ми не маємо наміру ухвалювати будь-які рішення під тиском російських пропозицій. Те, що українські регіони матимуть більше повноважень, ніж російські, і це буде записано в Конституції, такий план у нас є. Для нас важлива реалізація процесу децентралізації і надання більших повноважень регіонам і місцевим громадам», – заявив Андрій Дещиця.

На запитання Радіо Свобода, чи будуть у рамках виконання женевських домовленостей амністовані затримані за сепаратистські дії особи, Андрій Дещиця відповів: «Ми розраховуємо, що у разі звільнення приміщень і здачі зброї добровільно ці люди будуть звільнені».

Перед тим на брифінгу за підсумками переговорів у Женеві міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російська сторона занепокоєна долею заарештованих на Сході України за участь у політичних акціях, особливо долею так званого «народного губернатора» Донеччини Павла Губарєва.
XS
SM
MD
LG