Доступність посилання

ТОП новини

Кримські заповідники забудують?


Тетяна Андрусик

Київ – Кримським заповідникам загрожує вирубка та забудова, розповів в інтерв’ю Радіо Свобода до Дня довкілля заступник голови «Національного екологічного центру України» Олексій Василюк. За його словами, після анексії Росією влада півострова вирішила власноруч керувати заповідними територіями, самостійно ухвалювати рішення щодо їх використання.

– Природний заповідник – це територія, на яку не можна заходити, заповідники мають охоронятися як еталони дикої природи, недоторканими, без будь-якого втручання. Завжди це була територія, яка контролювалась, сьогодні заборонили охороні обмежувати відвідування.

В умовах окупації Криму нова так звана кримська влада вирішила, що ці заповідники повинні використовуватись на благо кримського народу, як вони це тепер називають. І на цих об’єктах планується активно розвивати туризм. Хоча до цього вони були лише для охорони. Планується переглянути, які об’єкти охороняти, які не охороняти. На травневі свята обіцяють відкрити масове відвідування заповідників.
Планується переглянути, які об’єкти охороняти, які не охороняти. На травневі свята обіцяють відкрити масове відвідування заповідників

– В якому становищі тепер знаходяться кримські заповідники?

– Раніше вони всі були підпорядковані різним установам: деякі – Лісагентству, деякі – Мінприроди України, деякі – Національній академії наук, Національній академії аграрних наук. А тепер їх усі підпорядкували Рескомлісу – Республіканському комітету лісових ресурсів, прирівнявши всі природні заповідники, разом з Карадазьким, якому вже понад 100 років, до лісгоспу.

– Які наслідки матимуть зміни для працівників?

– Якщо почитати статут лісового відомства Криму, там ні слова немає про те, що до них мають відсилати людей, які вивчають комах, птахів, дельфінів, водорості, зміни клімату в Криму. Вони не можуть працювати в лісовій галузі, тому їх усіх просто звільнять. Для них немає місця в цьому органі – він створений для того, щоб вирощувати і рубати ліс.
Для них немає місця в цьому органі – він створений для того, щоб вирощувати і рубати ліс

– Чи здійснює російська влада спроби присвоїти заповідні зони?

– Федеральний закон Росії про природні території з особливою охороною передбачає, що заповідники і національні парки – це федеральні об’єкти і вони підпорядковані лише Міністерству природи Росії. Делегація від Мінприроди Росії через 4 дні після оголошення Криму про приєднання, приїхала в Крим для того, щоб їм повідомити: це є природно-заповідний фонд і він має бути підпорядкованим лише Міністерству природи Російської Федерації. А вони сказали: мовляв, ми будемо самі розбиратися, що робити з нашою землею.

Звичайно, мені хочеться, щоб природоохоронці російські і Мінприроди Росії вберегли цю територію від вирубки та забудов. Кримська псевдовлада, відділившись від України, на 4 день відкрито заявила, що відмовляється виконувати і закони Росії теж.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG