Доступність посилання

ТОП новини

Місія ОБСЄ вирушає до Донецька для контролю за виконанням женевських рішень – МЗС


Сьогодні ввечері спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вирушає до Донецька для контролю за виконанням женевських рішень. У Донецьку за участі місцевої влади і протестувальників експерти ОБСЄ шукатимуть практичні можливості виконання домовленостей, досягнутих у Женеві, зокрема вимоги роззброєння незаконних збройних формувань та звільнення адміністративних приміщень.

Про це по закінченні зустрічі з представниками місії ОБСЄ повідомив виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

«Учасники нинішньої зустрічі упродовж найближчого часу проводитимуть регулярні консультації, щоб Женевські домовленості були виконані якнайшвидше», – наголосив міністр.

За словами Дещиці, він поінформував спостерігачів ОБСЄ, а також дипломатів з США, ЄС та Росії про кроки, які влада у Києві здійснює для деескалації ситуації на Сході країни.

Так, уряд вніс до парламенту законопроект про амністію, або про недопущення притягнення до відповідальності учасників масових акцій протесту за умови добровільної здачі ними зброї та звільнення всіх зайнятих адміністративних будівель.

18 квітня в. о. президента Олександр Турчинов та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк виступили зі спільною великоднею заявою.

«Керівництво держави, за підтримки більшості у Верховній Раді України, докладе всіх зусиль до невідкладного розгляду відповідних змін до Конституції України та проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах, передбачивши децентралізацію влади і розширення повноважень територіальних громад, формування виконавчих органів місцевими радами замість державних адміністрацій, забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами та запровадження дієвих механізмів участі громадськості у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування», – ідеться в заяві.

Крім того, всі фракції парламенту працюють над спільним меморандумом щодо мирного врегулювання ситуації в східних областях України.
XS
SM
MD
LG