Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Гриценко: Я говорю правду навіть тоді, коли її не хочуть чути


Анатолій Гриценко
Анатолій Гриценко
«Я людина відкрита. Я коли купив собі першу «мобілку» 14 років тому, номер не змінюю. І навіть коли був міністром, відкрито розмістив в Інтернет. Навіть зараз у президентській програмі розмістив номер мобільного. Я не ховаюсь». (3 квітня 2014 року)

«Ми виховували дітей небайдужими громадянами своєї країни. Звичайно, заднім числом я (не як батько, а як військовий стратег) сказав, що координатору Автомайдану, синові екс-міністра оборони і народного депутата не варто було їхати до Криму, де він став «мішенню» номер один. Проте вважаю, що син діяв правильно – і як чоловік, і як громадянин. Переживав чи я за нього? Звичайно! Уявіть, що відчуває батько, коли син дзвонить в одинадцятій вечора і каже: «У Сімферополі за нашою машиною женуться три джипи, йде стрілянина...» (11 квітня 2014 року)

«Так, на жаль, є у нас така тенденція: варто комусь стати великим начальником, як він відразу починає всіх своїх родичів, друзів, кумів перетягувати ближче, призначає їх на якісь посади чи будує їм невеликі Межигір'я. Наш батько помер рік тому, але можете поїхати в місто Ватутіне на Черкащині і подивитися, як живе моя мама: все в тій же старій квартирі на першому поверсі хрущовки». (11 квітня 2014 року)

«Я завжди говорю правду, можливо навіть тоді, коли її не хочуть чути. Зате і «вигрібаю», але іншим уже не стану». (10 листопада 2012 року)

«У мене немає ні офшорів, ні бізнесу, ні закордонних рахунків. Немає за спиною жодного олігарха, який би зараз сказав, що йди ось не з цією програмою, а з іншою». (29 березня 2014 року)

Гриценко: для мене армія – моє життя

«Зараз війна. Ніхто крім президента-війскового командувача її не зупинить, не організує оборону. Тому радив би кандидатам реально оцінити свої можливості. Я міг би зараз піти на вибори мера Києва і перемогти. Я туди не піду, це не моє. Якби були вибори Голови Національного банку – я туди не пішов би, воно не моє. Не абикуди, а має бути у свій час людина, яка може це зробити в інтересах суспільства». (29 березня 2014 року)

«Мені важко бути об’єктивним, коли мова йде про армію, оскільки маю 25 років служби, плюс два роки Суворовського училища, плюс майже три роки роботи на посту міністра оборони. Тобто для мене армія – не просто силова структура, це фактично моє життя». (17 січня 2011 року)

«Контрактна армія Україні потрібна – це абсолютно очевидно, тому що, по-перше, суспільство не сприймає обов'язкового призову, і юнаки намагаються під будь-яким приводом уникнути строкової служби. Це провокує корупцію на рівні військкоматів, надумані хвороби і завершується тим, що до армії йдуть, скажу делікатно, не найбільш підготовлені юнаки і не найздоровіші – а відтак армія перетворюється на робітничо-селянську. Це неправильно!» (2 липня 2009 року)

«Крим здали завдяки бездіяльності української влади. Здали бездарно, без жодного пострілу, маючи 20 тисяч війська, які на початковому етапі могли зупинити це все у зародку, не допустити проведення так званого референдуму. Здали, нажаль, разом із зброєю, вартість якої мінімально 20 мільярдів доларів. Ця зброя зараз в руках у ворога і буде повернута проти нас. За це доведеться відповісти. Крим буде повернуто, але не скоро». (29 березня 2014 року)

«Пістолет і зараз зі мною. На жаль, влада поки не може забезпечити порядок у країні, і час від часу ми чуємо перестрілки на вулицях. Ще кілька місяців тому, коли на активістів Майдану почалося справжнє полювання, я дістав з сейфа своє нагородну зброю, почистив, пристріляв... Було кілька випадків, коли воно допомогло мені й самому уникнути нападу, і захистити мирних людей». (12 квітня 2014 року)

«Економіку можна швидко вивести з руїни» – Гриценко

«Росія зараз – це агресор. Росія – це ворог. В особі, найперше, Кремля і російської армії. З ворогом не може бути не те що стратегічного, а жодного партнерства за визначенням, доки ворог не звільнить нашу землю від своїх чобіт і сандалів. У нас більш ніж достатньо енергетичних ресурсів, для того, щоб взагалі не купувати російський газ. У нас стільки природних ресурсів, що їх достатньо, щоб експортувати». (29 березня 2014 року)

«Зарплати і пенсії повинні бути гідними не під вибори, а постійно. Висока зарплата і пенсія – основа демократії й середнього класу. Бідна людина не може бути вільною. Її легше перетворити на раба». (13 вересня 2012 року)

«Економіку можна швидко вивести з руїни. Не можна півдня робити реформи, потім півдня красти, це перше. Тому вимога люстрації і кадрових призначень не за партійними квотами, а за принципом професійності і моральності – це ключова вимога і суспільства і Майдану, яка нинішньою командою не виконана». (29 березня 2014 року)

«Головне – припинити загравати з МВФ та з іншими структурами; радіти від того, що нам дають нову кредити, які, фактично, підуть на покриття боргів за старі. Вимагати списання. Повного списання МВФ всіх заборгованостей України по кредитах. Вони це робити в складних обставинах. Не допомогли, в решті-решт, нам західні країни воєнним шляхом, допустили анексію Криму. Принаймні, нехай дозволять вирішити економічне питання повним списанням боргів». (29 березня 2014 року)
XS
SM
MD
LG