Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв: це Росія має реабілітовуватися перед кримськими татарами


Мустафа Джемілєв
Кримські татари не потребують реабілітації з боку Росії – це Росія має реабілітовуватися перед ними за злочин 1944 року, заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у відповідь на оголошений у понеділок указ президента Росії про «реабілітацію» репресованих народів Криму.

Як сказав він в інтерв’ю сайтові «Крим.Реалії», цей указ є політичним із метою зміцнити російську політику на окупованому півострові.

Крім того, указ, виданий після окупації Криму Росією, запізнілий, вважає Джемілєв. Росія мала б оголосити злочином депортацію кримських татар та інших народів Криму ще 1991 року і тоді ж узяти на себе зобов’язання щодо повернення й облаштування кримських татар на своїй території, наголосив він.

Він нагадав, що раніше, до окупації Криму, російська пропаганда «постійно зі злістю говорила, що Україна стимулює повернення кримських татар, щоб порушити демографічне становище на шкоду росіянам», а «тут раптом такий реверанс».

Раніше в понеділок президент Росії Володимир Путін оголосив, що видав наказ про реабілітацію кримських татар та інших репресованих у сталінські часи народів окупованого Криму.

Дивитись коментарі (7)

XS
SM
MD
LG