Доступність посилання

ТОП новини

Американський журналіст досі у полоні сепаратистів у Слов’янську


Саймон Островський (архівне фото)
Саймон Островський (архівне фото)
Попри занепокоєння США і заклики Євросоюзу й ОБСЄ, проросійські сепаратисти у Слов’янську Донецької області продовжують утримувати захопленого ними американського журналіста. Викрадачі приписують американцеві причетність до «Правого сектору».

Американський журналіст Саймон Островський, захоплений сепаратистами у Слов’янську, є «інформатором «Правого сектору», стверджує, за повідомленнями, лідер слов’янських проросійських бойовиків В’ячеслав Поньомарьов, який називає себе «народним мером» міста.

Лідер озброєних людей, які фактично контролюють це донбаське місто, підтверджує, що журналіста затримали так звані «сили самооборони» сепаратистів.

Раніше, говорячи про затримання Островського, Пономарьов заявляв: «Був затриманий, як я розумію, журналіст… Ми маємо власні документи, власні «орієнтування» на осіб, які не бажані в нашому місті. І якщо ми таких осіб виявляємо, природньо, ми їх затримуємо, здійснюємо з ними бесіду і тоді вже з’ясовуємо, наскільки вони небезпечні для нас, для мешканців нашого міста».
Проросійськи налаштований озброєний чоловік проводить українську журналістку Ірму Крат після прес-конференції у Слов'янську, 21 квітня 2014 року
Проросійськи налаштований озброєний чоловік проводить українську журналістку Ірму Крат після прес-конференції у Слов'янську, 21 квітня 2014 року

США, ЄС і ОБСЄ занепокоєні, Росію закликають виконувати домовленості

У США Державний департамент висловив глибоке занепокоєння повідомленнями про викрадення Саймона Островського, журналіста видання Vice News і громадянина США і, як повідомляють, також Ізраїлю.

Як заявила речниця Джен Сакі, США засуджують усі такі дії із захопленнями заручників на Сході України.

Ці дії прямо порушують зобов’язання за Женевською заявою, наголосили у Вашингтоні і закликали Росію використати свій вплив на угруповання, що діють на Сході України, з метою домогтися негайного і безпечного звільнення всіх заручників.

Із заявою з приводу захоплення американського журналіста виступили і в Європейському союзі. Як заявив речник верховного представника ЄС із закордонних справ Майкл Манн, Євросоюз закликає всі сторони дотримуватися умов Женевської заяви. Та особливо Брюссель закликає Росію вжити свій вплив, щоб домогтися негайного припинення викрадень і вбивств на Сході України.

Те саме непокоїть і Організацію з безпеки і співпраці в Європі. Представник ОБСЄ із питань свободи засобів інформації Дуня Міятович заявила, що «полювання на відьом» стосовно журналістів має припинитися негайно.

Почерк сепаратистів – затримання, викрадення і вбивства

Затримання Саймона Островського – далеко не перший випадок таких дій озброєних проросійських сепаратистів, які діють, за даними українських правоохоронців, за прямої підтримки Росії, а нерідко й під керуванням чи й із участю російських спецслужб. У тому ж Слов’янську днями ненадовго затримували ще кількох іноземних журналістів, але тих через якийсь час відпустили, вигнавши з міста. Тим часом кількох українських журналістів утримують там уже кілька днів.

Найбільш кричущим наразі випадком стало жорстоке вбивство, яке здійснили сепаратисти в Горлівці, де знайшли тіла двох людей, заживо втоплених після тортур. Один із них – депутат міської ради Володимир Рибак, якого нападники схопили після спроби підняти над міськрадою прапор України. За даними СБУ, вбивство здійснили на вказівку російського спецслужбіста, який діє на Донеччині.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG