Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 24 квітня. Путін назвав злочином проти народу боротьбу з терористами


Українські спецвійська проводять антитерористичну операцію у Слов'янську, 24 квітня 2014 року
Українські спецвійська проводять антитерористичну операцію у Слов'янську, 24 квітня 2014 року
Київ – У четвер у Москві на медіа-форумі президент Росії Володимир Путін назвав антитерористичну операцію в українському Слов’янську злочином проти народу. За словами Путіна, дії київської влади проти народу України матимуть негативні наслідки для цієї влади, у тому числі – у плані міждержавних відносин Росії та України. До того ж, президент Путін уже вкотре назвав владу у Києві нелегітимною.

Що би не робила Україна – а точніше, влада у Києві – все в очах Кремля погано. Дозволяє сепаратистам захоплювати адміністративні будівлі на Донбасі і брати під контроль цілі населені пункти – значить, центральна влада не захищає українців. Розпочинає антитерористичну операцію – отже, скоює злочин проти українського народу, як про це заявив на медіа-форумі президент Росії Володимир Путін.
Це просто каральна операція
Володимир Путін

«І якщо ці люди, які почали, перейшли до гострої фази, то це не гостра фаза. Це просто каральна операція, котра, поза сумнівом, матиме наслідки для тих людей, які ухвалюють подібні рішення. У тому числі, це стосується і наших міждержавних відносин», – зазначив Путін.

А міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров побачив у діях української влади, яка бореться з сепаратизмом і тероризмом, «руки» США та Євросоюзу.

«Нерозв’язаність ключових проблем, які існують у військово-політичній сфері в Європі, настирні заяви, що все нові і нові держави, включно з колишніми республіками Радянського Союзу, обов’язково стануть членами НАТО – усе це, як у краплі води, в останні місяці відобразилось в Україні. В Україні Сполучені Штати й Євросоюз спробували... здійснити чергову «кольорову революцію», операцію з неконституційної зміни режиму», – заявив Лавров.

У Києві ж саме Росію звинувачують у підтримці тероризму на території України, про що ідеться, серед іншого, у зверненні голови Верховної Ради, виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова до українців.
Російська Федерація координує і відкрито підтримує вбивць-терористів, що діють зі зброєю у руках на Сході нашої країни
Олександр Турчинов

«Російська Федерація координує і відкрито підтримує вбивць-терористів, що діють зі зброєю у руках на Сході нашої країни. Не маючи жодних підстав, керівництво Росії дозволяє собі нахабним чином втручатись у внутрішні справи України... Війни, терористичні напади, регіональний сепаратизм – це відомі російські проблеми, які тепер штучно намагаються перенести в Україну», – наголосив Турчинов.

Інформаційна війна точиться на території України – експерти
Це класичний прийом інформаційної війни. Росія її не припиняла, ба більше – вона її посилює
Сергій Рачинський

Україна потерпає і від психологічної та інформаційної воєн з боку Росії, заяви Путіна і Лаврова якраз є не чим іншим, як прикладом війни в інформаційній сфері, вважає незалежний експерт із медіа-технологій Сергій Рачинський. Він прокоментував для Радіо Свобода нинішні заяви представників Москви таким чином: «У принципі, це класичний прийом інформаційної війни. Росія її веде, вона її не припиняла, ба більше – вона її посилює. Тож подібного роду заголовки, заяви, формулювання будуть траплятись усе більше й усе частіше».

Заяви Москви – це провокація, спрямована на дезінформацію мешканців Росії і південно-східних областей України. Про це зазначив у розмові з Радіо Свобода голова громадського комітету з національної безпеки Олексій Толкачов.
До таких заяв російської влади ставлюсь як до провокації, яку Україна повинна достатньо інформаційно-жорстко відбити
Олексій Толкачов

«Я до таких заяв російської влади ставлюсь як до провокації, яку Україна повинна достатньо інформаційно-жорстко відбити. Українське МЗС одного разу подало приклад, коли на пропозицію Москви створити в Україні федерацію звернулось до Росії з контрпропозицією – зробити з неї конфедерацію, – каже Толкачов. – Тоді ж МЗС запропонувало Росії підтримку українців щодо підтримки місцевого самоврядування й демократизації регіонів. Нині ж я на місці української влади порекомендував би Росії займатися внутрішнім тероризмом, бо, я думаю, у них скоро буде сплеск такої активності».

Експерти зокрема рекомендують Москві звернути увагу на власний сепаратизм, на тенденції до децентралізації, які мають місце на Північному Кавказі, у Поволжі та інших місцях.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG