Доступність посилання

ТОП новини
03 липня 2020, Київ 13:56

Росія сама себе заганяє в міжнародну ізоляцію (світова преса)


Коментуючи нинішню ситуацію в Україні, представники західних ЗМІ застерігають світових лідерів щодо можливих наслідків кризи не лише для Європи, але і всього світу. А в деяких публікаціях їхні автори пропонують свій власний варіант виходу з кризи.

Американський телеканал CNN на своєму сайті розмістив статтю, в якій звертає увагу на те, що світ зраз перебуває під загрозою двох величезних небезпек. «По-перше, адміністрація Обами робить надто мало. У цьому випадку світ стає менш безпечним, тому що ми показуємо слабкість нашим союзникам, у той час як Росія прагне відтворити радянську імперію», – пише CNN. «По-друге, ми (США) робимо все занадто незграбно. У цьому випадку, як і 100 років тому, комбінація прорахунків, ілюзій, законів і альянсів може привести нас до війни, яку ніхто не має наміру починати», – вважає журналіст, нагадуючи читачам про Першу світову війну.

Російська англомовна газета Moscow Times пише, що Україна сьогодні – це порохова бочка, яка може вибухнути. Наслідки будуть серйозними для всіх, вважає автор статті. «Не продовжити роботу, розпочату минулого тижня в Женеві, було б фатальною помилкою. Незважаючи на її стислість і двозначність, Женевська угода – це єдиний фундамент, на якому можливо заснувати спільні міжнародні зусилля для подолання кризи в Україні», – пише Moscow Times. Автор статті вважає, що всі сторони повинні взяти до уваги наступні чинники. По-перше, найбільш актуальним завданням є припинення насильства і послаблення напруженості. По-друге, Росія, Європейський союз і США мають негайно розробити економічні заходи для запобігання економічного та фінансового краху, який загрожує Україні. По-третє, учасники Женевських переговорів повинні швидко прийти до угоди про те, як забезпечити проведення демократичних, прозорих і чесних виборів в Україні, як президентських, так і парламентських. Врешті-решт, «усі зацікавлені сторони повинні бути зосереджені не на досягненні тактичних переваг, а на допомозі Україні позбутися безладу, який там панує», вважає журналіст російської англомовної газети.

Європейська парламентар Ребекка Гармс в інтерв'ю німецькій газеті Deutsche Welle сказала, що якщо Росія далі йтиме шляхом, який вона почала в Криму, тоді економічні відносини, які доволі добре складалися між ЄС і Росією, мають бути переглянуті. «Росія не може просто використовувати етнічність за раціональну основу для зміни кордонів на європейському континенті», – зазначає Гармс. «Росія серйозно порушила міжнародний закон без прийнятного виправдання. Її виправдання – це захист етнічних росіян чи російськомовних громадян України, які, мовляв, перебувають там під загрозою. Я ніколи не була зацікавлена в тому, щоб ізолювати Росію, але тепер у мене складається таке враження, що і російський президент, і його адміністрація самі цьому сприяють. Вони майже байдужі до того, що говорить міжнародна спільнота щодо їхніх дій», – сказала Гармс.

Британська газета Guardian відкидає припущення про початок нової Холодної війни і закликає політиків не вести себе так, ніби війна вже триває. «Для західних політиків було б помилкою послуговуватися риторикою Холодної війни. Урок історії в тому, що Росія є набагато стурбованіша побоюваннями вторгнення ззовні, ніж мріями самим вторгнутися на Захід», – пише Guardian. «Це не повинно означати, що Захід може продовжувати уникати довгострокових наслідків ворожого державного управління Путіна. Не в останню чергу тому, що спадкоємець Путіна може бути ще більш націоналістичним та войовничим», – вважає автор статті.
  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеного Радіо Свобода за участі «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG