Доступність посилання

ТОП новини

В Національному художньому музеї відкрилась виставка «Кодекс Межигір’я»


У суботу, 26 квітня, в Національному художньому музеї України у Києві відкрилася виставка «Кодекс Межигір’я», де представлено речі з колишньої президентської резиденції.

7 залів музею заповнені різними за походженням, стилем, виконанням, вартістю предметами. Загалом до музею передали 518 експонатів. Загальна їх вартість – щонайменше 50 мільйонів доларів.

Тут стародруки і коштовні книги, скульптури, ікони, живописні твори, посуд, предмети інтер'єру, колекційна зброя і сувеніри.Окрема тематика – колекція портретів Віктора Януковича.

«Цей волаючий несмак у всіх сенсах повчальний. Якби в четвертого президента нашої стражденної країни був менш жлобський смак і, не дай Боже, кабінет і дачка скромніші, то гляди, вся жлобська тусовка, яка кличе себе елітою, почала би мірятися не розкішшю, гідною циганських баронів, а скромністю і демократизмом. А там, може, і рівень корупції присох, і клептократія прив'янула... Вплив стилю на етичний клімат не варто недооцінювати», – прокоментував експозицію запрошений музеєм куратор, художник Олександр Ройтбурд.

Він запропонував побудувати експозицію за принципом книги-опису, щоб
уникнути ціннісної оцінки і не заважати предметам «промовляти і свідчити».

Кожен із семи залів Національного художнього музею презентує одну з граней особистості колишнього господаря резиденції «Межигір’я» Віктора Януковича. Ближче розгледіти експонати усі охочі зможуть до 27 липня.
XS
SM
MD
LG