Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 00:13

Я не диригую Вагнера і не працюю у Росії – новий диригент «Київських солістів»


Національний камерний ансамбль «Київські солісти» (фото з офіційного сайту)
Київ – Американський віолончеліст та диригент Дмитро Яблонський відмовився співпрацювати з Росією на користь України – тепер саме він диригує Національним камерним ансамблем «Київські солісти». Музикант народився у Москві, а пізніше емігрував до Нью-Йорка, співпрацював із оркестрами різних країн світу та був номінований на премію «Греммі». В Україні Яблонський планує долучати дітей до класики та створити музичний фестиваль.

Із «Київськими солістами» Дмитро Яблонський познайомився півроку тому. А на початку весни, після публікації листа російських діячів культури на підтримку Володимира Путіна, відмовився від посади диригента оркестру «Нова Росія» і приїхав в Україну.
Я не диригую Вагнера, тому що у мене ізраїльський паспорт. Це суперечить усьому, у що я вірю
Дмитро Яблонський
«Я народився в Росії, половину життя прожив там, і ображатися на неї – безглуздя. Разом з тим, хоча усі музиканти кажуть, що вони політично незаангажовані, існує Міністерство культури, яке пов’язує нас із політикою. Нещодавно мені запропонували робити постановку «Лоенгріна» Вагнера. Я відмовився. Я не диригую Вагнера, тому що у мене ізраїльський паспорт. Це суперечить усьому, у що я вірю», – каже диригент.

Утім, Яблонський сподівається, що згодом зможе їздити на гастролі в Росію – разом з «Київськими солістами». Гастрольних планів у диригента поки що немає, однак є намір збільшити число концертів ансамблю. І місце – наприклад, грати у дитбудинках або школах, розповідає він. Потрібно виховувати наймолодшу аудиторію, зауважує музикант, адже діти – це майбутня публіка.

У Києві буде фестиваль класичної музики

Після революції багато іноземців хочуть допомогти Україні, і Дмитро Яблонський – один із них, каже художній керівник «Київських солістів» Наталія Дущенко.
Сподіваємося, що події, що відбуваються зараз в Україні, допоможуть привернути увагу до неї в культурному і гуманітарному плані
Наталія Дущенко
«Ми дуже сподіваємося, що події, що відбуваються зараз в Україні, допоможуть привернути увагу до неї в культурному і гуманітарному плані. Багато хто хоче приїхати допомогти, і дуже добре, якщо це допомога в сфері культури. Зокрема, у Дмитра є програма допомоги талановитим дітям. Адже зараз в музичних школах бракує навіть найнеобхіднішого – інструментів», – пояснює вона.

Так само вважає музичний куратор Ірина Плехова.
Нам не до розвитку класичного або будь-якого мистецтва взагалі. Але ми побачили за цей період, що музика, живопис, кіно об’єднують довкола основоположних людських історій
Ірина Плехова
«Зараз здається, що нам не до розвитку класичного або будь-якого мистецтва взагалі. Але ми побачили за цей період, що музика, живопис, кіно об’єднують довкола основоположних людських історій», – каже вона.

Дмитро Яблонський відомий як організатор кількох міжнародних музичних фестивалів. Так віолончеліст вже понад 5 років курує такий захід в Азербайджані, який до речі, спершу підтримали бізнесмени, а потім – Міністерство культури. У планах диригента, серед іншого – організувати фестиваль класичної музики в Києві.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Відео з YouTube
  • 16x9 Image

    Євгенія Олійник

    Кореспондент і карикатурист, працюю на Радіо Свобода з серпня 2011 року. Водночас здобуваю освіту в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG