Доступність посилання

ТОП новини

Замах на Кернеса є підготовчою фазою проросійських угруповань – Богословська


Міліція на місці, де стріляли в Геннадія Кернеса, 28 квітня 2014 року
Міліція на місці, де стріляли в Геннадія Кернеса, 28 квітня 2014 року
Народний депутат України Інна Богословська вважає, що замах на міського голову Харкова Геннадія Кернеса – це показова спроба вбивства за політичну позицію.

«Упродовж останніх тижнів у харківських елітах говорили про те, що нібито Кернес ухвалив рішення обрати проукраїнську позицію. У мене є версія, і я її вважаю головною, що це практично показове покарання тому, хто відмовився від підтримки російських інтересів і проросійських сил», – заявила Радіо Свобода депутат від Харкова Інна Богословська.

За словами політика, Геннадій Кернес мав вплив на кримінальні кола Харкова і місцевих лідерів проросійських угруповань. Також у попередні місяці Євромайдану під покровительством міського голови були такі бойові угруповання як «Оплот», тому йому не могли вибачити зміни поглядів, каже Богословська.

Замах на міського голову парламентар розцінює як підготовчу фазу проросійських сил напередодні травневих свят, коли спецслужби України очікують головних провокацій з боку Росії. Інна Богословська вважає, що зараз терміново потрібно змінити голову Харківської обласної адміністрації Ігоря Балуту, бо той має слабкі позиції на Харківщині.

«Зараз влада абсолютно беззуба. Я завтра буду ставити питання у Верховній Раді про те, щоб виконувач обов’язків президента України терміново змінив голову ОДА. Я б призначала на Харків Авакова, бо він абсолютно не справляється з обов’язками посади міністра внутрішніх справ, а в Харкові він був колись головою обладміністрації, там для нього багато що зрозуміло і, може, він свою всю невитрачену енергію на посаді міністра МВС зможе використати і стане головою області, який хоч щось зможе зробити в Харкові», – заявила Інна Богословська.

Народний депутат України не виключає замах на Кернеса і через його зв’язки з кримінальними колами й бізнесовими розбірками.

«Можна так припустити, що хтось використав цю ситуацію, щоб помститися. Кернес провадив дуже багато антизаконної діяльності, і кілька сотень людей, які були ним ображені чи принижені, чи близькі, яких убили показово, в тому числі й бізнеси, які обікрали, – це все Кернес», – припускає Богословська.

Тим часом лікарі продовжують боротися за життя Кернеса. А в обласній прокуратурі вже заявили: «За фактом замаху на вбивство на Харківського міського голову Геннадія Кернеса розпочате кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України (замах на умисне вбивство).
XS
SM
MD
LG