Доступність посилання

ТОП новини

Турецька поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів у Стамбулі


1 травня минулого року в Стамбулі
Поліція в Туреччині застосувала сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати тисячі протестувальників, які намагалися порушити заборону на першотравневі демонстрації на площі Таксім у Стамбулі.

Прем’єр Реджеп Тайїп Ердоґан минулого тижня закликав демонстрантів «відмовитися від сподівань» зібратися на площі Таксім, але активісти і представники лівих рухів заявляли, що проігнорують заборону.

Сотні правоохоронців виступили проти протестувальників, які намагалися прорвати барикади на шляху до площі. У Стамбулі сьогодні працюють близько 40 тисяч поліцейських, а також десятки водометів і бронетранспортерів.

Минулого року після сутичок між поліцією і протестувальниками 1 травня в Стамбулі почалися масові протести, найбільші за 11 років правління Ердоґана.

Акції, які почалися як протест проти плану ліквідації невеликого парку Таксім-Ґезі біля площі Таксім у Стамбулі, переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єра й уряду Туреччини і в сутички з поліцією, які поширилися й на інші міста країни. Під час масових заворушень, які протривали кілька тижнів, постраждали близько восьми тисяч осіб, із цими заворушеннями також пов’язують смерть кількох людей.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG