Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 1 травня. Російські ЗМІ: Росію підтримали тисячі одеситів, Україну – сотня


Проросійські активісти в Одесі кидають камінням в учасників проукраїнського мітингу, 10 квітня 2014 року
Проросійські активісти в Одесі кидають камінням в учасників проукраїнського мітингу, 10 квітня 2014 року
Російські ЗМІ вкотре побачили тисячі проросійських мітингувальників там, де їх не було, і не розгледіли десятки тисяч українців, які виходили на підтримку єдності України. Так, у новинах про першотравневий проросійський мітинг в Одесі російські телеканали заявили, що в ньому взяли участь тисячі людей, зауваживши принагідно, що в акціях «на підтримку київської влади» бере участь регулярно лише сотня осіб. Радіо Свобода з’ясувало, що в акції комуністів та інших прихильників Росії 1 травня в Одесі насправді взяли участь близько 800 людей, У той час, як у маршах за Україну в Одесі брали участь десятки тисяч людей.

Російські ЗМІ повідомили, що «незважаючи на спекотну погоду, тисячі одеситів у четвер, 1 травня, пройшли центральними вулицями міста під гаслами «Референдум» та «Фашизм не пройде». Колону мітингувальників очолювали ветерани, їх підтримували гудками автомобілісти, які проїжджали повз них, розповів телеканал НТВ.

При цьому, посилаючись на кремлівське інформаційне агентство ІТАР-ТАСС, російські ЗМІ твердять, що на проукраїнські акції в Одесі збирається регулярно лише близько сотні осіб. Ці акції називають «акціями прибічників нової влади в Києві». Хоча насправді це акції прибічників єдиної і європейської України, а не тієї чи іншої влади.

Прес-секретар одеського Євромайдану Альона Балаба розповіла Радіо Свобода, що проросійський мітинг не мав тих масштабів, про які розповіли росіяни.

«У нас сьогодні перше травня, і російські ЗМІ, вочевидь, оголосили, що у нас в Одесі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку Росії. Це не правда, тому що їх було максимум 800 людей, це були люди старшого віку, переважно пенсіонери», – наголосила Альона Балаба.

Вона також розповіла, що учасники згаданого мітингу тримали плакат із гаслом «Розженемо хунту – перемога буде за нами», кричали «Беркут – герої!», вигукували сепаратистські гасла на підтримку «референдуму» та Росії.

Потрібно розрізняти щоденні акції та великі масові мітинги – Балаба

Щодо кількості учасників акцій за єдність України, в організації яких бере участь одеський Євромайдан, Альона Балаба пояснює, що потрібно розрізняти щоденні акції та великі заздалегідь анонсовані масові мітинги. «Ми проводимо акції щоденно, і на ці заходи збирається 30-50 чоловік, – каже вона. – 30 березня ми проводили величезний Марш миру, марш героїв, у ньому взяли участь від 10 до 15 тисяч осіб».

Кореспондент Радіо Свобода Вікторія Сибір також називає такі цифри. За її інформацією, в Одесі з кінця березня до середини квітня відбулося кілька великих маршів за єдину Україну. У кожному з них брали участь понад десять тисяч городян.

А щодо першотравневого мітингу за «референдум», другу державну російську й на підтримку Росії, то кореспондент Радіо Свобода розповіла: «Зранку на цей мітинг збиралися комуністи, яких у місті не так багато було. Там було до тисячі людей. Кількох десятків тисяч людей, як це презентують російські ЗМІ, не було».

На 4 травня в Одесі запланований черговий марш за єдність України й на підтримку українців Криму, Донеччини й Луганщини. Організатори одеського Євромайдану зазначають, що отримують багато дзвінків від українців із захоплених сепаратистами територій із проханнями про підтримку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG