Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов запроваджує ухвали РНБО про інформаційну і енергетичну безпеку


Виконувач обов’язків президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав у четвер два укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони в галузях інформаційної й енергетичної безпеки.

Серед численних заходів, передбачених першим із них, є, зокрема, вказівка урядові розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до деяких законів України щодо протидії інформаційній агресії іноземних держав. Ці документи мають передбачити, зокрема, визначення механізму протидії негативному інформаційно-психологічному впливу, в тому числі шляхом заборони ретрансляції телевізійних каналів, а також запровадження для іноземних засобів масової інформації системи інформування та захисту журналістів, які працюють у місцях збройних конфліктів, вчинення терористичних актів, ліквідації небезпечних злочинних груп.

Також серед завдань уряду – розглянути створення національної захищеної операційної системи, національного антивірусного програмного забезпечення, спеціальних програмних і технічних засобів захисту державних інформаційних ресурсів та інформаційно-комунікаційних мереж.

Крім того, уряд має, серед іншого, вжити заходів для поширення у світі об’єктивних відомостей про суспільно-політичну ситуацію в Україні, зокрема, шляхом створення відповідного медіа-холдингу для підготовки якісного конкурентоздатного інформаційного продукту.

Інший указ, поміж іншим, передбачає, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом із Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» мають невідкладно організувати повідомлення в установленому порядку російської сторони щодо вимоги продовжити поставки у 2014 році російського природного газу за ціною, яка діяла у лютому – березні цього року. У разі, якщо російська сторона не прийме цих вимог, вони мають у місячний строк із моменту повідомлення забезпечити подання в установленому порядку відповідного позову до міжнародного комерційного арбітражу.
XS
SM
MD
LG