Доступність посилання

ТОП новини

Росія погрожує обмежити поставки газу в Україну з червня


Олександр Новак
Росія може обмежити поставки газу в Україну з червня цього року, якщо українська влада до кінця цього місяця не заплатить авансом за газ, який хоче купити в наступному місяці. Про це сьогодні у Варшаві після переговорів ЄС-Росія-Україна заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак.

«Відповідно до контракту, якщо не оплачується газ, наступного місяця починають діяти умови контракту з переходу на передоплату. Було вирішено, що у квітні «Газпром» не переходитиме на передоплату. 16 травня – той термін, коли буде виставлено рахунок зі сплати за газ. До 31 травня буде можливість сплатити постачання. Якщо до 31 травня не буде оплати попереднього рахунку за червень, то у «Газпрому» буде можливість обмежити постачання газу в Україну або забезпечити постачання газу в тому обсязі, який буде сплачено до 31 травня», – сказав російський міністр.

Новак також назвав «незрозумілою» пропозицію української сторони зменшити для неї ціну на газ, відзначивши, що вартість російського палива для України визначається за ринковою формулою включеною в газовий контракт між країнами.

За його словами, борг України за поставлений російський газ, за останніми даними, зріс до 3,5 мільярда доларів.

Тим часом, міністр енергетики України Юрій Продан заявив, що українська влада готова погасити газовий борг перед Росією за вже поставлене паливо у випадку, якщо Москва погодиться зменшити ціну на газ для України.

Росія з другого кварталу цього року скасувала усі раніше надані Україні знижки на свій газ, в результаті чого його вартість зросла до рекордних близько 485 доларів.

Представники України, Росії та Євросоюзу за підсумками сьогоднішніх переговорів домовилися провести додаткові перемовини.
XS
SM
MD
LG