Доступність посилання

ТОП новини

Коморовський: Дії Росії можуть призвести до нової Холодної війни


Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що дестабілізація ситуації в Україні може привести до нової холодної війни між Заходом та Росією. Про це Коморовський заявив у суботу, 3 травня, в ефірі Польського радіо, коментуючи останні події в Україні.

За словами президента Польщі, немає жодного сумніву, що за останніми провокаціями в Україні стоїть влада Росії, котра хоче ускладнити проведення запланованих на 25 травня президентських виборів та зупинити модернізацію Української держави.

Коморовський назвав «спровокованими та керованими» сутички 2 травня в Одесі між сепаратистами та українськими активістами, зауваживши, що насильство у цьому місті спровоковане з метою ускладнити проведення президентських виборів в Україні.

«Бо проведення спокійних виборів і на Сході, і на Заході, і на Півдні країни означало б стабілізацію ситуації в Україні та надало б владі у Києві повну демократичну легітимізацію…», – сказав він.

Коморовський також заявив, що Росія хоче зупинити розвиток України шляхом реформ, які планує реалізувати нова українська влада.

«Якщо Росія успішно реалізує план із дестабілізації України та затримає процес її модернізації, то це створить загрозу для політичного порядку у цілій Європі. Це буде заохоченням для злих сил у Росії для продовження політики агресії, примусового приєднання територій, що в короткостроковій перспективі може привести щонайменше до відновлення довготривалого періоду холодної війни», – сказав Коморовський.
XS
SM
MD
LG