Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликає до незалежного розслідування подій в Одесі й примирення


Європейський Союз закликає проявляти максимальну стриманість та не використовувати трагедію в Одесі для підігрівання більшої ненависті, розбіжностей і безглуздого насильства.

Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики й політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Катрін Аштон.

«Це має стати приводом для роздумів і нагодою для усіх українців зібратися разом та віднайти шляхи подолання розбіжностей, що їх було штучно підігріто в останні місяці. Зараз усі політичні сили мають усвідомити свою відповідальність та вдатися до мирного і всеохоплюючого діалогу з пошуку спільного шляху виходу з кризи», – наголосила Аштон.

Вона повідомила, що ЄС глибоко засмучений багатьма смертями та пораненими у вчорашніх подіях, що відбулися в Одесі: «Євросоюз висловлює свої щирі співчуття сім’ям усіх жертв сліпого насильства. Факти, що призвели до трагічної втрати такої великої кількості людських життів, мають бути встановлені за допомогою незалежного розслідування. Водночас усі відповідальні за такі кримінальні дії мають постати перед правосуддям».

Крім того, Верховного представник ЄС наголосила, що усі підписанти спільної Женевської заяви від 17 квітня повинні активізувати свої зусилля для її впровадження.

Женевська заява була підписана за підсумками чотиристоронніх перемовин ЄС, США, Росії та України щодо мирних шляхів вирішення української кризи. Сторони переговорів підтримали рішнення про сприяння роззброєнню незаконних збройних формувань на території України, насамперед на Сході країни. Після цього США, ЄС та Україна неодноразово заявляли, що Росія досягнутих домовленостей не дотримується й далі підтримує озброєних сепаратистів.
XS
SM
MD
LG