Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв не виключає силового розгону кримських татар на 70-річчя депортації


Мустафа Джемілєв
Один із лідерів кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв не виключає силового розгону демонстрацій кримських татар у д 70-річчя роковин депортації, 18 травня. Про це він повідомив під час прес-конференції в Києві.

За його словами, кримські татари планують проводити традиційні жалобні заходи 18 травня, однак характер їх проведення може не сподобатися нинішній кримській «владі».

«Є варіант, коли кримські татари вийдуть і з національними прапорами, і з українськими прапорами, а російська влада, як ви знаєте, кидається на цей прапор, як бик на червону ганчірку. У цьому випадку не виключається силовий варіант. При будь-якому розвитку подій не виключаються будь-які ексцеси», – сказав Джемілєв.

За його словами, ситуація також ускладнюється і тим, що цього року представників кримськотатарської діаспори з Румунії, Туреччини, США і низки країн Європи не буде в Криму, оскільки авіасполучення півострова з іншими країнами не існує.

«Значна кількість російських дисидентів буде, але вже є сигнал про те, що їм буде заборонений в’їзд до Криму», – сказав Джемілєв.
При цьому він заявив, що Меджліс буде робити все можливе, щоб акції протесту кримських татар носили не насильницький характер, а суто демократичний.

«Але якщо буде застосовуватися груба сила з боку окупаційної влади, то відповідна реакція може бути різна», – сказав Джемілєв.

3 травня Мустафу Джемілєва не пустили до Криму, офіційно заявивши про заборону на в’їзд на півострів на найближчі п’ять років. Тисячі кримських татар у відповідь на це прийшли до контрольно-пропускного пункту під Армянськом, щоб заблокувати трасу, що веде до півострова. Джемілєв заявив, що повертається до Києва, за умови, що всіх татар безперешкодно пропустять через кордон з Херсонською областю назад на півострів.
XS
SM
MD
LG