Доступність посилання

ТОП новини

Поляки та американці відпрацьовують бойові навички на випадок агресії Росії


У рамках відповіді НАТО на агресію Росії в Україні, понад шістсот американських солдатів проводять спільні навчання з військовими країн Балтії та Польщі. Знімальна група Голосу Америки побувала на військовій базі у польському Дравско.

Польща не так давно мала дві з половиною тисячі солдатів в Іраку та Афганістані, досвіду боротьби пліч-о-пліч з американцями у них не бракує.

Говорить капітан польської армії Марцін Вільґа:

«Наші стандарти проведення військових операцій практично однакові, ми знаємо, як діяти разом, як виконувати накази, які нам дає начальство».

На тренувальну операцію запросили пресу, щоб заспокоїти місцеве населення щодо можливої загрози у світлі подій у сусідній Україні.

Свідзін – одне з найбільших міст регіону, тут попри зовнішній спокій, серйозно занепокоєні тим, що відбувається на території сусіда. Школярка Поліна Кілбовська хоче, щоб Польща залишалась пост-комуністичною демократією.

«Я дуже боюся, але сподіваюсь, що все буде гаразд».

Ті, хто пам’ятаюсь Радянську добу, як Станіслав Піотрович та його друзі, не вірять, що Росія справді хоче війни але разом з тим присутність американських військових вітають.

«Вони можуть залишитись трохи довше, поки ми не переконаємось, що все в порядку», каже Піотрович.

Військова база знаходиться на північ від Свіздіна, набагато ближче до Німеччини, ніж до кордону з Росією. Польща попросила НАТО надіслати дві бригади або 5 тисяч солдатів. Втім будь-яка військова допомога повинна надаватись таким чином, щоб не поглибити кризу, пояснює політичний оглядач Майкл Оганлон з Інституту Брукінґса:

«Ми повинні бути дуже чіткими – будь-яка військова допомога, яку ми висилаємо у ці країни, є обмеженою у кількості та озброєна по-мінімуму».

Багато поляків вважають, що така допомога – це той мінімум, що може зробити Америка для Польщі після того, як вона надіслала свій військовий контингент до Іраку та Афганістану.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG