Доступність посилання

ТОП новини

«Ввічливі казаки» прибули на Луганщину в Антрацит


«Казаки» готуються патрулювати російсько-український кордон біля Ростова-на-Дону. До Антрацита – 100 км
«Казаки» готуються патрулювати російсько-український кордон біля Ростова-на-Дону. До Антрацита – 100 км

Дінара Сетдикова

Ще одне місто Луганської області перейшло під контроль проросійських активістів. До Антрацита, розташованого неподалік російського кордону, із 3 травня прибувають групи людей, що представляються донськими «казаками». Вони утримують будівлю міської адміністрації, над яким майорять російський прапор і прапор «Війська Донського».

Черговий загін «ввічливих казаків», як прозвали людей, що приїжджають до Антрацита у вантажівках з російськими прапорами, в’їхав у місто напередодні ввечері. Очолював колону міліцейський автомобіль з мигалкою.


Ще наприкінці квітня голова Антрацита Олександр Тимошенко заявив, що передає місцеву адміністрацію під охорону «казакам» із Росії, і вже 3 травня приміщення було зайнято озброєними людьми. Як повідомляє «Незалежна профспілка гірників України», на території Антрацитівської адміністрації були помічені переносні зенітно-ракетні комплекси.

За одними даними, групи «казаків» прибули в місто на кордоні України з Росією з Новочеркаська, за іншими – із Новошахтинська. Їх, як мовиться на сайті профспілки, озброїли автоматами й іншою вогнепальною зброєю. «Казаки» беруть активну участь у формуванні збройних загонів «ополчення».


Андрій Діхтяренко, головний редактор луганської «Реальної газети», говорить, що є дві версії того, що відбувається в Антрациті.

«Зараз Антрацит, як і більша частина території Луганської області, за винятком півночі, контролюється так званими «зеленими чоловічками». Над Антрацитівською райдержадміністрацією піднятий російський прапор, по місту розгулюють озброєні люди, які себе називають «казаками», їздить військова техніка. Є дві версії того, що відбувається: перша – що на кордоні Луганської області з Росією є так зване «вікно», через яке проникають на територію України з боку Росії, а друга – що місцеві прихильники ідеї відділення Луганської області від України просто влаштували інсценування і намагаються таким чином впливати на громадську думку. Україна не контролює Луганщину, це зрозуміло. І вже давно ні для кого секретом не є те, що певна кількість російських громадян є присутніми на території Луганської області. Питання тільки в кількості і в тому, чи контролюється український кордон владою. Офіційний Київ заявляє, що кордон на замку, але жителі Луганської області в цьому сумніваються. І періодично з’являються повідомлення, що озброєні люди викрадають прикордонників, вивозять їх у невідомому напрямку, відбирають у них зброю», – повідомив Діхтяренко.

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук повідомив у Facebook, що інцидент із появою в Антрациті 5 травня вантажних автомобілів «із екстремістами під російськими прапорами» вже розслідується. Однак російсько-український кордон, за його словами, не перетинали: «Не виключається версія проведення даної акції екстремістами Донбасу з імітуванням прориву через кордон екстремістів із Росії». Тимчук додав, що заходи щодо посилення охорони кордону вже вжиті.

Журналіст Андрій Діхтяренко каже, що сутичок в Антрациті немає. Але, за його словами, все більша кількість жителів Луганської області вивозить сім’ї з епіцентру подій. Правоохоронні органи не можуть контролювати ситуацію – зведення МВС лякають кількістю випадків насильства, збройних грабунків, викрадень і захоплень.

У профспілці гірників України повідомляють також, що в Горлівці Донецької області захоплено адміністративну будівлю державного підприємства «Артемвугілля». Працівників вивели з будівлі. У профспілці впевнені, що шахтарям мстять за підтримку київської влади.


Раніше в місті Новогродівка Донецької області були викрадені і побиті шість місцевих депутатів і гірників, прихильники єдиної України.

У самому Донецьку аеропорт імені Сергія Прокоф’єва зупинив міжнародне сполучення. Відправляються рейси тільки до Києва. Згідно з офіційним прес-релізом, рішення про тимчасове припинення прийому та випуску повітряних суден ухвалила Державна авіаційна служба України. Офіційно причини не називаються, проте це розпорядження не стало несподіванкою в умовах проведення антитерористичної операції.


Пряме сполучення з Москвою було зупинено ще 2 травня. «Аеропорт не є ініціатором даного процесу та інформацію про скасування даних рейсів отримує щодня від організації, що контролює авіасполучення на території України. Про відновлення рейсів Донецьк – Москва ми оповістимо за фактом отримання такої інформації», – мовиться в повідомленні прес-служби.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG