Доступність посилання

ТОП новини

НАТО мало б бути готовим до конфлікту із Росією (огляд преси)


Прогнози Західних ЗМІ щодо розв’язання української кризи стають менш оптимістичними. Дехто вважає, що Україна прямує до громадянської війни, а дехто – що навіть НАТО доведеться втрутитися у можливий конфлікт із Росією.

Німецьке видання Deutsche Welle пише, що саме Росія тримає ключ до запобігання громадянської війни в Україні. Якщо Москва, як вона сама стверджує, є дійсно зацікавленою в тому, щоб знайти політичне вирішення української кризи, то вона повинна запросити так звані проросійські сили сісти за стіл переговорів із Києвом. «Замість цього Кремль продовжує підсилювати кампанію проти київського уряду. Кремль починає заворушення з надією запобігти запланованим українським президентським виборам 25 травня, тому що він не хоче демократії і реформ в Україні», – пише Deutsche Welle.

Американський журнал Bloomberg Businessweek пише, що, навіть якщо так звана Новоросія, про яку дедалі частіше згадують у Росії, не має шансів як геополітичний проект. По-перше, створення так званої Новоросії стане руйнівним для решти України, адже до її складу увійшла б одна третя частина населення, а, головне, важливий газогін, який поєднує Росію з ЄС. По-друге, Путін, скоріше за все, не захоче анексувати Новоросію, а просто «захоче надати їй незалежність». Адже Москва не має фінансової змоги підтримувати регіон. Але, найголовніше, саме населення цієї території не бажає відділення від України, згідно з опитуваннями, які надає Bloomberg Businessweek.

В іншій статті Deutsche Welle розмірковують над тим, як на ситуацію має відповісти НАТО. Газета нагадує, що російська армія є вельми боєздатною. До того ж, на кордоні з Україною розташовані війська Росії, які за декілька днів можуть перейти від навчальних маневрів до справжньої битви. «Наразі НАТО не може багато чого зробити, щоб воювати з цими військами. Бойові бригади мають спочатку бути переведені зі США та Західної Європи до Східної Європи, Польщі та Естонії. Теперішня стратегія НАТО є застарілою, плани оборони мають бути перероблені. Організація має обговорити ці питання на саміті у вересні найпізніше», – повідомляє видання.

Міжнародна агенція новин Reuters повідомляє, що США в свою чергу працюють над іще одним пакетом санкцій проти Росії. Їх застосують проти неї у тому разі, якщо вона розгорне ще більшу агресію проти України, наприклад, спробує перешкодити проведенню президентських виборів на більшості території України чи визнає ще один сепаратистський референдум, пише Reuters.
  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG