Доступність посилання

ТОП новини

Євробачення: Україна і Росія у фіналі, з вітаннями й обсвистуванням


На «Євробаченні» пройшли до фіналу представники обох країн – політичних суперників, України і Росії. Та оголошення про українку в залі вітали, а от повідомлення про дівчат із Росії зустріли вигуками обурення. Після відбору другої частини фіналістів у четвер переможець конкурсу визначиться в суботу ввечері.

Другий півфінал «Євробачення» визначить у четвер у данському Копенгаґені ще одну десятку фіналістів, що змагатимуться за перемогу. До першої ж увійшли, серед інших, і представники двох країн, які останніми місяцями не сходять із заголовків засобів інформації, – України й Росії.

17-річні сестри-близнюки з Росії сестри Толмачови виконали пісню Shine («Засяй»), яку написав для них російський поп-виконавець Пилип Кіркоров. Поставши на великій гойдалці на сцені з переплетеними між собою косами, дівчата проспівали заклик «показати кохання».

А вже через кілька хвилин 21-річна українка Марія Яремчук вийшла зі своєю піснею про кохання Tick Tock. Її супроводом був танцюрист, який усі три хвилини не зупинявся у великому білячому колесі.

Та справжня драма настала наприкінці дня, коли оголошували результати голосування: коли слова про Марію Яремчук зустріли, як і про інших, оплесками, то оголошення про сестер Толмачових супроводжували невдоволені вигуки.

Винні не співачки, а їхня країна

Пояснень коментатори побачили два, і в обох це було ставлення не до дівчат, а до їхньої країни – Росії. З одного боку, це сталося через те, що Росія окупувала й анексувала частину України, і це викликає несприйняття авдиторії. Із іншого боку, існує думка, що глядачі «Євробачення» – це переважно гомосексуалісти, а вони могли таким чином висловити невдоволення Росією через низку ухвалених там заходів проти можливості для гомосексуалів діяти відкрито.

А в соціальних мережах жартують: «мабуть, російські засоби інформації знову напишуть, що це обсвистування влаштували й оплатили США».

Марія Яремчук на прес-конференції після півфіналу наголосила, що виступає від усієї України й за всю Україну. «Я пишаюся, що я українка, і все, що я роблю тут, – це для українського народу. Я на сцені не сама – за моєю спиною на сцені 46 мільйонів українців», – сказала співачка під оплески присутніх.

Оглядачі не пророкують цього року перемоги ні Україні, ні Росії. Але більшість вважає, що Україна принаймні набере більше балів, ніж Росія. І в першу чергу це може статися не тільки через якість виступів виконавців із обох країн, а й із політичних міркувань – тих самих, про відсутність яких на конкурсі щоразу заявляють організатори «Євробачення».
  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG