Доступність посилання

ТОП новини

«Материнський індекс»: Україна знову відстає


Україна далі значно відстає від інших розвинених країн за рівнем життя матерів і дітей, свідчать дані чергового звіту міжнародної організації Save the Children («Врятуймо дітей»). Але й деякі з провідних країн світу опинилися у схожій ситуації.

Україна, як і попередніми роками, залишається серед найгірших із країн, які вважає розвиненими організація Save the Children. А загалом зі 178 досліджених країн Україна поділила 72–74-е місця з Перу і Таїландом у «Материнському індексі» дослідження «Становище дітей у світі».

Дані, за якими складений звіт, стосуються ще попередніх років – це ризик смерті матері під час чи внаслідок пологів, смертність дітей у віці до 5 років, а також такі показники, як тривалість офіційного навчання в тій чи іншій країні, валовий національний дохід на душу населення чи й відсоток жінок в органах державної влади.

Перше місце, як і минулого року, обіймає Фінляндія. Найгіршою стала Сомалі.

Але і в розвинених країн не все буває добре. Сполучені Штати Америки виявилися 31-ми – нижче від Білорусі, а Велика Британія поділила з Білоруссю 25–26-е місця.

Переваги Білорусі: «соціалізм» чи вміла статистика?

Організація Save the Children займається регіонами гуманітарних криз, у першу чергу в Африці чи Південно-Східній Азії. І, як пояснили Радіо Свобода, в Україні чи Білорусі вона не працює безпосередньо.

Крім того, організація не збирає власних даних для щорічних «Материнських індексів». Ці дані беруть із офіційних публікацій мережі установ ООН.

Ті ж укладаються значною мірою теж на підставі офіційних даних, що їх надають урядові структури держав світу. Таким чином, добру позицію країни в подібних звітах можуть забезпечити не тільки її успіхи, а й вигідно укладена урядова статистика.

Уже в кількох схожих дослідженнях поважаних міжнародних організацій, що не стосуються правозахисних питань, Білорусь опинялася на вельми високих місцях. Ті дослідження переважно теж користувалися офіційними статистичними даними.
  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG