Доступність посилання

ТОП новини

Польща не визнає результатів «референдумів» в Україні


Будівля МЗС Польщі, Варшава
Польща не визнає результатів так званих референдумів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність України й були проведені 11 травня 2014 року в Донецькій та Луганській областях, заявило в неділю польське Міністерство закордонних справ.

Як заявив речник МЗС Польщі Марцін Войцеховський, ці референдуми організували нелегальні озброєні угруповання сепаратистів всупереч нормам міжнародного та українського права.

У міністерстві вважають, що такі референдуми спричиняють дальше посилення напруженості у Східній Україні.

Як мовиться в заяві, Польща підтримує пошук мирного вирішення конфлікту в Україні, а також зусилля міжнародних організацій, особливо ОБСЄ.

«Вирішення конфлікту та національний діалог повинні відбуватися в межах чинного в Україні законодавства», – наголошується в заяві.

МЗС Польщі наголошує, що підтримує зусилля Києва, спрямовані на децентралізацію управління державою. На думку зовнішньополітичного відомства, це сприятиме національному примиренню та деескалації напруженої ситуації.

У неділю в деяких частинах Донецької й Луганської областей, які нині контролюють збройні проросійські сепаратисти з угруповань «Донецька народна республіка» й «Луганська народна республіка», намагаються провести незаконні «референдуми» щодо «незалежності» цих територій. Україна й держави світу вже заявляли, що ці заходи незаконні й нелегітимні, і їхнє проведення не має ніяких наслідків. Натомість Росія надає цим заходам щонайширшу інформаційну і, як вважають, і фінансову й організаційну підтримку – попри те, що її президент Володимир Путін на словах закликав сепаратистів відкласти ці «референдуми».

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG