Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 01:47

ЄС розширив санкції проти Росії через події в Україні


У понеділок Європейський Союз розширив список санкцій щодо осіб і компаній через кризу в Україні.

За повідомленням інформаційного агентства Reuters, до списку санкцій внесли імена ще 13 осіб із Росії і Криму, а також двох компаній у Криму у відповідь на анексію українського півострова Москвою і її підтримку російськомовних спаратистів.

Таким чином, список тих, чиї фінансові активи в ЄС буде заморожено і кому заборонено в’їзд до ЄС, розширився до 61 особи. Раніше санкції ЄС діяли щодо 48 громадян Росії і України.

Міністри закордонних справ ЄС зібрались у Брюсселі, щоб сформувати нову юридичну базу, яка полегшить процедуру накладення санкцій на осіб та компанії, причетні до роздмухування кризи в Україні. Це включає і санкції, які Європа може накласти проти цілих секторів російської економіки.

ЄС різко засудив проведення сепаратистами так званих референдумів у Донецькій та Луганській областях і закликав усі зацікавлені сили як всередині України так і за її межами сконцентруватися на підготовці до президентських виборів 25 травня. У заявах європейських лідерів звучало неприховане попередження Путіну.

Вчорашні референдуми незаконні. Їх результати не можна сприймати всерйоз
«Вчорашні референдуми незаконні. Їх результати не можна сприймати всерйоз. Такий розвиток лише ускладнює ситуацію, але він не може збити нас зі шляху, який ми визначили тут», – наголошує міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Президентські вибори залишаються ключовим елементом стабілізації ситуації в Україні. Тому ми мусимо зробити все можливе, щоб вибори 25 травня відбулися і пройшли у найбільш позитивних умовах, наскільки це можливо», – каже президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер.

«Для нас дуже важливо показати, що ми готові до третього раунду санкцій, в залежності від поведінки Росії щодо виборів в Україні 25 травня. Це найважливіше завдання!» – говорить міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG